Czy niemiecki oznacza najlepiej?

Komponentów w systemach audio na naszej planecie jest mnóstwo mnóstwo. Wytwórców komponentów naliczyć można setki, a nawet tysiące, w zależności od umiejscowienia geograficznego i chłonności rynku na tego typu elementy. Audiofile wierzą lub też nie w kondensatory i uleczające właściwości poszczególnych akcesorii.

Biorąc po uwagę możliwe do zakupienia części składowe, każdy wyrafinowany słuchacz dobierze dla siebie coś idealnie nadającego się. Jedni spróbują kondensatory elementy Chińskie inni na przykład produkty Niemieckie. Jedno jest tylko pewne, że jakość kosztuje i trzeba się z tym liczyć.

Do budowy zwrotnic głośnikowych wykorzystywane są kondensatory, cewki, rezystory, oraz wysokiej jakości cyna z dodatkiem srebra. Dobór poszczególnych elementów ma znaczenie na efekt finalny osiągnięty w kolumnie. Im wyższej jakości poszczególne elementy tym bardziej nienaganny i klarowny odbiór.

Komponenty produkowane są wszędzie, dlatego ich jakość może być bardzo wątpliwa, w zależności od surowca z jakiego są zrobione oraz sposobu skonstruowania. Cewki robione są przeważnie z drutu miedzianego, jednakże niektóre firmy stosują pewne machlojki i dodają do stopu – aluminium, aby było oszczędniej.

Kondensatory tworzone są w każdym zakątku świata. Chiny, Stary Kontynent, Czarny Ląd, czy malutkie nikomu nieznane mieściny. Akcesoria najlepiej sprzedające się wytworzone są przez producentów Europejskich. Jest to podyktowane Niemieckim dążeniem do ideału.

Tworzenie zwrotnic dla każdego domorosłego audiofila jest wielkim przedsięwzięciem i daje ogrom szczęścia. Jednakże czasem włożony trud w zrealizowanie nowego projektu daje gorszy niż oczekiwany efekt, a spowodowane może to być niskiej jakości elementami, które są przeznaczone do naszego montażu.

Produkcja w na dalekim wschodzie związane jest z obniżoną ceną, ale również ze znacznym obniżeniem jakości. Są jednak firmy, które korzystają z wytwarzania w Chinach, ale jakość komponentów jest na bardzo wygórowanym poziomie. Część producentów takich jak Mundorf korzysta jednak z fabryk w Europie.

Tags:

Comments are closed.