Dlaczego warto mieć stronę internetową?

Polskich użytkowników cechuje długi staż i duża intensywność korzystania. Większość z nas korzysta z Internetu od co najmniej roku, 72 proc. jest online codziennie lub prawie codziennie. Co piąty Internauta serfuje po internecie kilka razy w tygodniu. Użytkownicy to konsumenci. Szukają w Internecie inspiracji, informacji, podejmują decyzje zakupowe, kupują offline i online.

Niechętni inwestowaniu w witrynę są także przedsiębiorcy jeszcze niemający witryny. Aż 1/3 z nich nie ma czasu na zajmowanie się nią, dla co czwartego jest to zbyt droga usługa, a 20 proc. uważa, że nie ma koniecznych umiejętności potrzebnych do jej stworzenia i utrzymania.Projektowanie stron internetowych Gliwice. Dodatkowo aż 85 proc. badanych uważa, że wszystkie małe i średnie firmy powinny posiadać swoją stronę internetową.

Wydaje się jednak, że wielu właścicieli firm nadal nie w pełni uświadamia sobie, jak wielką moc ma informacja, po którą potencjalni klienci sięgają, samodzielnie serfując w Internecie. Internet to już od dawna nieodłączna część decyzji zakupowych Polaków. Ale w przypadku niektórych sektorów – niestety nadal poza kontrolą przedsiębiorców – nieświadomych wpływu tego medium na decyzje zakupowe.

Na samodzielne przygotowanie witryny zdecydowałoby się 36 proc. firm, blisko dwie trzecie (64 proc.) odrzuca taką ewentualność, argumentując to brakiem znajomości zagadnienia. Ponadto, polscy właściciele firm nie wykorzystują opcji jakie daje posiadanie strony internetowej. Tyko 12 proc. prowadzi sklep internetowy, 14 proc. używa forum, a 15 proc. uzywa opcji video i innych multimediów. Większość firm posiada natomiast na swojej stronie dane kontaktowe, prezentuje za jej pośrednictwem ofertę i galerię zdjęć.agencja reklamowa Gliwice.

Co ciekawe, przedstawiciele tych firm uważają, że istnienie w sieci przyczynia się do pozyskania nowych klientów i polepsza rozpoznawalność firmy. Pogląd ten sam w sobie wydaję się być absurdalny mając świadomość ilości reklama gliwice. Na razie jednak duża część przedsiębiorców pozostających bez strony internetowej nie widzi potrzeby jej posiadania. 1/4 nie wie ile kosztuje i ile czasu zajmuje jej stworzenie.

Tags:

Comments are closed.