Opel i jego rola w motoryzacji.

Marka pojazdu Opel sięga swoich początków roku 1860 kiedy założyciel firmy pan Adam Opel po powrocie do rodzinnego Russelsheim z rozlicznych wojaży zaprojektował swoją pierwszą maszynę do szycia. Wydawać by się mogło, że od maszyny do szycia do pojazdu samochodowego droga jest dosyć długa. Po pewnym czasie skonstruowany zostaje pierwszy rower Opla, a zaraz po śmierci założyciela firmy, jego dwóch synów Winchelm i Fritz rozpoczyna prace nad konstrukcją najświeższego wynalazku końca 19 wieku – samochodem spalinowym. Jednak dopiero po powrocie z podróży Wilhelma do Stanów Zjednoczonych, bracia zostają zaszczepieni ideą budowy modułowej. Wprowadzenie tej technologii umożliwiło znaczące poprawienie produkcji i produkcję dużej ilości samochodów różniących się zastosowanym silnikiem i nadwoziem. części zamienne użyte w pierwszych modelach Opla charakteryzowały się już dobrą jak na tamte czasy jakością.

części do Opla oraz historia marki opel są wzajemnie powiązane. Wpływ jakości części na odbieranie Opla w oczach kierowców jest niepodważalny. Jeżeli połączymy to z dobrą ceną samochodów tego koncernu, mamy gotową receptę na sukces.

Rozrząd odpowiada za zsynchronizowanie pracy wału silnika oraz wałka rozrządu i zaworów. Takie części jak: pasek rozrządu Gates, rolka napinająca skf albo zestaw rozrządu do Opla, są istotnymi elementami każdego układu rozrządu w samochodach marki Opel. Ich precyzyjna współpraca decyduje o jakości pracy całego silnika.

Chociaż weszła do szerokiego stosowania dopiero pod koniec lat 80, to sonda lambda Bosch , gdyż o niej mowa, była zastosowana po raz pierwszy właśnie w pojazdach marki Opel. Dokładnie to Opel Sentator wytwarzany od 1982 miał zastosowany ten element.

http://e-autoparts.pl/opel.html Amortyzatory Sachs były jednym z ważniejszych elementów układu amortyzacji wszystkich produkowanych dotąd modelach i typach Opla. Konstruktorzy wcześnie spostrzegli ich ważny wpływ na kulturę i komfort jazdy samochodem.

Przeniesienie napędu, w skład którego wchodzą skrzynia biegów, sprzęgło Sachs, półosie napędowe stanowią ten element budowy samochodu, który odpowiada za przekazanie momentu obrotowego wału napędowego na koła, czyli w praktyce umożliwienie jazdy pojazdu. Głównymi producentami jest Luk, Sachs oraz Lobro.

Filtry samochodowe pełnią istotną rolę jeśli chodzi o oczyszczanie dostarczanych do pojazdu mediów: oleju, powietrza, paliwa oraz oczyszczania powietrza w kabinie auta. Zdecydowanie znane są tu filtry Filtron gdzie dostawcą jest firma Filtron. Dobrze oczyszczone oleje, paliwo i powietrze to dłuższa żywotność silnika.

Tags:

Comments are closed.