styropian na podłogę

Styropian podłogowy jest to spieniony polistyren. Jest to porowate tworzywo sztuczne, wytwarzane właśnie metodą spieniania polisterynu, a dokładniej poprzez podgrzewanie najczęściej parą woda granulek polisterynu. Styropian ceny jest materiałem, który nie jest niestety odporny na działanie różnego rodzaju rozpuszczalników organicznych. Styropian podłoga jako materiał o dużej dostępności i świetnej cenie jest często wybierany przez naszych Klientów.

Styropian podłogowy jest jedną z tych możliwości. Jest to surowiec dostępny z dobrej cenie i który stosuje się do izolacji budynków. Styropian na podłogę jest coraz częściej wypierany przez styrodur i wełnę mineralną, ale te mają już znacznie większą cenę. Styropian podłoga jest natomiast najpospolitszym i najczęściej używanym materiałem izolacyjnym.

Nasza oferta jest bardzo duża ale ciągle się powiększa, zapraszamy do sprawdzania naszych promocji aktualnych rabatów. Budując dom i podejmując wiele istotnych decyzji odnośnie miedzy innymi wyboru materiałów budowlanych i produktów wykończeniowych, ważna sprawą jest ocieplenie budynku. Obecnie na rynku mamy wiele możliwości, które podsuwają nam poszczególni producenci, a później sprzedawcy.

Styropian podobnie jak wiele innych materiałów budowlanych można dzielić nie tylko ze względu na producenta, czy cenę, ale też na jego właściwości, bądź sposób w jaki został stworzony. Styropian w zależności od stopnia spienienia polisterynu uzyskuje się go o różniej gęstości. Co za tym idzie styropian cena o małej gęstości łatwo ulega zgnieceniu, natomiast analogicznie styropian o większej gęstości jest twardszy i mocniejszy.

Dzięki styropianowi o dużej gęstości możemy używać go do izolacji np. dachu, stropów, czy podłóg, ponieważ jest on w stanie wytrzymać te obciążenia. Styropian jest materiałem izolacyjnym stworzonym do wykorzystywania w wielu różnych częściach budynku. Styropian na podłogę posiada różne rodzaje i właściwości, ale poza tym posiada również klasy. A chodzi konkretnie o zbadanie jego odporności na ognień. Styropian posiadający Euroklasę E jest styropianem dopuszczonym do używania w budownictwie, ponieważ jest on samogasnący, a więc bezpieczny dla mieszkańców danego budynku w przypadku pożaru.

Tags:

Comments are closed.