Dlaczego warto pozycjonować stronę

W przypadku gdy firmy nie planują znaczących wydatków na reklamę w Internecie bądź innych mediach, warto jest pomyśleć o zleceniu wypozycjonowana strony jako alternatywy dla tych działań. W znaczącej mierze przyczyni się do pozyskania klientów z nowego kanału informacyjnego, jakim jest Internet. Oczywiście, będzie to możliwe tylko w wypadku, kiedy zostaną dobrze dobrane słowa kluczowe, katalog seo i uda się dla nich uzyskać wysoką pozycję.

Zaletami metody SEO są: w długofalowym i prawidłowym pozycjonowaniu obniżenie kosztów w porównaniu do innych form marketingu w Sieci, długotrwałe efekty po zakończeniu prac związanych z pozycjonowaniem, budowanie marki i wizerunek profesjonalnej firmy, która zajmuje pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwarki, wysokie zaufanie użytkowników do naturalnych wyników zwracanych przez wyszukiwarkę, bardzo wysoki współczynnik kliknięć, w wielu wypadkach zwiększa się użyteczność serwisu dla odwiedzających użytkowników.

Odpowiednio wypozycjonowana strona ma bardzo duże znaczenie dla właściciela serwisu. Jest to związane z częstotliwością kliknięcia odsyłacza do witryny umieszczonego na pierwszej stronie w wynikach zwróconych przez wyszukiwarki. Otóż okazuje się, że linki z pierwszej strony wyszukiwania są klikane w 95% zapytań, a szansa, że ktoś kliknie pozycję znajdującą na dalszych podstronach spada do 5%. Ten podział pokazuje, jak ważne jest pozycjonowanie i jaką może ono pełnić rolę w działaniach marketingowych.

Odpowiednie pozycjonowanie polega na optymalizacji kodu strony internetowej, biorąc pod uwagę wymogi wyszukiwarek. Dzięki optymalizacji strona uzyskuje wyższą pozycję w porównaniu z konkurencją (jeśli ta nie wykona oczywiście podobnych lub jeszcze bardziej efektywnych zabiegów).

Występują dwa rodzaje pozycjonowania, SEO (Search Engine Optimization), które jest uzależnione od jakości wykonanych prac związanych z optymalizacją pozycjonowanego serwisu, i SEM (Search Engine Marketing), w którym prawie wszystko zależy od zasobności portfela inwestora. Zanim odpowiemy sobie na pytanie, która z tych metod jest najlepsza dla naszej firmy, zapoznajmy się z głownymi zaletami i wadami obu tych działań.

Tags:

Comments are closed.