Książki o giełdzie i inwestowaniu

Wielu napotyka na swojej drodze życiowej przystanek pod tytułem lenistwo. Dla jednych jest to okazja by pobyć w bierności ale dla wielu staje się przyczynkiem do znalezienia mniej męczącego sposobu na życie. A właśnie sposobem na życie jest spekulowanie. Działalność ta bowiem nie potrzebuje stałego zaangażowania a jedynie podjęcia kilku trafnych decyzji w stosownym momencie. Gra na giełdzie wymaga jednak wiele wprawy i nade wszystko umiejętnosci. Każdy nie wyżyje z spekulowania na giełdzie przez trwały czas a tylko wybrani nazwą się stkutecznymi inwestorami. Książki o giełdzie pomogą zostać zyskownym inwestorem.

Wiedza giełdowa to nie tylko teoria i praktyka inwestowania. A więc co jeszcze? To intuicja rynkowa! forma szóstego zmysłu. To coś dostępne tylko wybitnym artystom giełdowym. Żadna książka do tego nie wystarczy. Więc książki o giełdzie to za mało. Doświadczenie inwestycyjne tego nie wyrobi. Książki o giełdzie nie wystarczą. Spekulacja na giełdzie to w istocie artyzm!

Czy trzeba spekulować na kontraktach terminowych lub opcjach by osiągnąć duże pieniądze? Otaczają nas reklamy rynku forex w wielkiej ilości. Każdy pośrednik ją ma w domu giełdowym. Można się w tym pogubić. Czy to jest wyjątkowa wiedza? Niekoniecznie. Reguły giełdy i inwestowania są ponadczasowe. Dotyczą każdego rynku. Można szukać książek o rynku pod hasłem giełda książki. Ale po co wertować te książki właśnie skoro warto poczytać sobie ponadczasowej literatury giełowej? Cóż, książki o foreksie z pewnością są tylko dla maniaków.

Gdzie znaleść wiedzę o inwestowaniu? Jak nauczyć się tych umiejętności? Najlepiej grając czyli ćwicząc w praktyce. Ale do tego przyda się również nieco teorii. I tu z pomocą nadchodzą książki o giełdzie. To pozycje, gdzie powinien skierować swe kroki każdy inwestor giełdowy. Tak początkujący jak i zaawansowany inwestor. W książkach o giełdzie znajdzie wszystko co ważne dla przerobienia teorii.

A co jest istotniejsze – teoria spekulacji giełdowej, czy może raczej praktyka giełdowa? Na to pytanie żadna księgarnia giełdowa nie odpowie. Można się zastanawiać, czy [książki o giełdzie trafniej przepowiadają cykle, czy raczej jest to praktyka i dojść do konkretnych konkluzji. Jednek wydaje się, że do stania się inwestorem rynkowym trzeba i teorii spekulacji i praktyki giełdowej.

Tags:

Comments are closed.