Portale jako forma rozrywki

Rozrywkę można określić jako typ działalności, która ma na celu dostarczenie przyjemności i relaksu publiczności lub sobie. Rozrywka może być bierna, jak na przykład oglądanie telewizji czy przedstawienia operowego lub po prostu oglądanie TV, które zdarza się niemal każdemu. Lub też charakter aktywny, taki jak poprzez branie udziału w różnych grach lub przewertowując popularne witryny rozrywkowe. I tu dobrym przykładem są serwisy oferujące śmieszne zdjęcia takie jak demotywatory.pl, nasza-klasa.pl, naszagłupota.pl itd. Zastanówmy się przez chwilę jak w pełni oddają charakter rozrywki i interaktywności zarazem.

Wiemy, że mamy do czynienia z różnymi rodzajami humoru. Może być np. humor ang. Takim określeniem opisuje się humor brytyjski, specyficzny, panujący na wyspach, ale też spodobał się w innych krajach.Opiera się on głównie na absurdzie, ale tez ironii i sarkazmie, żarcie w ogóle. Kończąc na ośmieszaniu, drwinie wyśmiewaniu. Ma też coś wspólnego z czarnym humorem. Czarny humor to znowu odmiana komizmu, która bazuje na wydobywaniu efektów humorystycznych z zestawienia elementów grozy i niedorzeczności. Zdarza się również i u nas jak demotywatory

Rekreacja to innymi słowy aktywny wypoczynek z łac. recreo co znaczy odnowić, ożywić. Jest więc to forma aktywności umysłowej i/lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami w pracy wszędzie, aż do domu, społecznymi, nauką. Rekreacja jest aplikowana w celu odpoczynku doznania rozrywki. Bierze udział zatem rekreacja w rozwoju zainteresowań i osobowości, oraz co bardzo ważne podwyższenia aktywności fizycznej oraz tak potrzebnego rozładowania napięcia. Zobacz nasza-klasa.pl:)

Uprawianie aktywności fizycznej, hobby czy turystyki jest bądź co bądź rodzajem rozrywki, jednak zazwyczaj te formy są określane mianem rekreacji, gdyż wymagają aktywnego wczucia się. Z tej strony strony internetowe oferujące śmieszne zdjęcia również stają na wysokości zadania.

Jest jeszcze jedna dodatkowa zaleta rekreacji, a mianowicie zapobiega ona chorobom cywilizacyjnym. Jest ona z samego założenia aktywnością dostępną z własnej dobrej woli. Jej formy wypływają głównie z różnego typu upodobań i miejsca pobytu obecnego człowieka. Ponieważ współczesny człowiek tak wiele czasu spędza w internecie i tak chętnie spędza czas na serwisach posiadający śmieszne zdjęcia. Portale typu demotywatory czy nasza klasa można uznać za formę rozrywki.

Tags:

Comments are closed.