Wypromuj swój produkt!

Zdecydowana większość reklam wyróżnia się celami komercyjnymi. Można jednak wyróżnić również reklamę społeczną oraz reklamę polityczną. Co więcej są zjawiska łączące ze sobą wymienione typy reklam jak reklamy tworzone w ramach kampanii marketingowych łączących cele komercyjne z celami społecznymi. Firmy tym się zajmujące przede wszystkim wykorzystują wizualizację, a więc tworzenie ciekawych etykiet czy broszur.

Reklama oszukańcza to reklama, która umożliwia wieloznaczne odebranie zawartych w niej wiadomości. Nie podaje fałszywych wiadomości na opakowaniu, przedstawia jednak produkt w sposób maksymalnie dobry dla reklamowanego produktu. W ten sposób klient nie jest dobrze poinformowany o podstawowych informacjach. Tak samo możemy zobaczyć fałszywe broszury które nie zawierają prawdziwych danych.

Agencja reklamowa to agencja zajmująca się układaniem na zlecenie reklam np. radiowych, telewizyjnych, prasowych, internetowych. Pierwsza tego rodzaju agencja została otwarta w Filadelfii w 1843 roku. Istotną dziedziną jest identyfikacja wizualna oraz kompleksowe organizacja kampanii reklamowych. Promują poprzez tworzenie ciekawych etykiet, opakowań oraz wielu innych. W ten sposób klient zostaje zwabiony.

Już w czasach starożytnych używano reklamę zewnętrzną w postaci napisów na ścianach budynków, kamiennych lub terakotowych szyldach karczm i zajazdach. Mocowano znaki cechowe w średniowiecznych uliczkach. Tysiące lat temu Egipcjanie używali wysokie skalne obeliski do publikacji prawa. Dziś typowe firmy zajmują się reklamą przez slogany projektowanie opakowań, różne kreacje itp.

Agencje reklamowe zajmują się brandingiem czyli reklamowaniem produktów. Taka reklama nie zawsze posiada prawdziwą informacje o podstawowych danych produktu, jak też często bywa w telewizji. Agencje brandingowe zajmują się głównie promowaniem wizualnym danego produktu. Na przykład zmieniają jego image poprzez projektowanie opakowań. W ten sposób jest ciekawsze oraz zwracające uwagą klienta.

Tags:

Comments are closed.