Abraham Bank – prawo przyciągania

Jedną z największych blokad jest obawa, że człowiek oszukuje się, że kłamie ponieważ ma myśleć, kierować swoją uwagę do rzeczy, których jeszcze nie ma w jego życiu, że ma być szczęśliwy z powodu marzenia zanim ono się zrealizuje. Pamiętaj, że prawo przyciągania przynosi ludzi, rzeczy i wydarzenia, a nawet zdrowie i samopoczucie do twojego życia w wyniku twojego skupiania uwagi. To na czym się koncentrujesz, to wzmacniasz.

Ludzie robią coś, działają i tworzą w świecie zewnętrznym aby osiągnąć szczęście. Jest to droga pod górkę, i to bardzo stromą. Gdy wydobędziesz z siebie, wydobędziesz ze swojego wnętrza pokłady radości, wtedy twoje działania ulegną spotęgowaniu. Przyjdzie także inspiracja oraz wspaniałe “zbiegi okoliczności”, które pomogą w realizacji planów.

Mogłoby ci się wydawać, że masz kontrolę nad swoim światem, lecz nie jesteś w stanie kontrolować warunków zewnętrznych. Poza tym wszystko w chwili obecnej pochodzi z twoich wcześniejszych decyzji. Twoim zadaniem jest wybór. Twoim jedynym narzędziem jest wybór. Wybór czy teraz chcesz być w stanie zjednoczenia ze swoją wewnętrzną istotą. W ten sposób teraz możesz być szczęśliwy i tworzysz swoje przyszłe doświadczenie pełne obfitości i spełnienia.

Mówisz – będę szczęśliwy gdy osiągnę cel, teraz nie mogę być tak szczęśliwy ponieważ go nie posiadam. Jednak prawo przyciągania mówi: najpierw bądź szczęśliwy, wtedy osiągniesz cel. Cóż to oznacza w tym miejscu – bądź szczęśliwy? Oznacza to stopienie się ze swoim źródłem. Oznacza też brak oporu.

Nie musisz i nie powinieneś czekać aż dobre rzeczy wydarzą się w twoim życiu aby poczuć się dobrze. Posiadasz zdolność kierowania swoimi myślami. Możesz wybierać czy będziesz rozważać pozytywne aspekty swojego doświadczenia czy negatywne. To właśnie powiada prawo przyciągania. Obojętnie co dzieje się w twoim życiu zawsze możesz wyobrazić sobie coś, co przyniesie tobie pozytywne emocje, coś co sprawi że poczujesz się lepiej, coś za co możesz być wdzięczny, coś co możesz podziwiać.

W każdej chwili opowiadasz historię swojego życia, historię która także wydarzy się w twojej przyszłości. Tak działa prawo przyciągania. Dlatego twoja opowieść o własnym życiu musi teraz ulec zmianie, jeśli chcesz aby twoje życie odmieniło się w przyszłości. Dlatego teraz zmierzaj do stanu radości, zadowolenia, wdzięczności – dzięki temu nasycisz tym swoją przyszłość.

Ktoś może powiedzieć – Moje myśli wracają do trosk, lęków, obaw, jak zatrzymać uwagę na tym czego pragnę? Rozważaj wszelkie Dobro, które jest związane z tematem którego pragniesz. Przykładowo jeśli jest to jakaś rzecz, to pomyśl czym praktycznym może tobie służyć, jakie ma ona użyteczne cechy, tak te znaczące, jak i te małe. Co ma w sobie pięknego i powabnego? I to utrzymuj w swoim umyśle. Wciąż i wciąż do tego wracaj, a wtedy twoje myśli zgodnie z prawem przyciągania będą częściej same zmierzać ku pozytywnym aspektom.

Wszystko co pojawia się w twoim życiu przychodzi w odpowiedzi na twoje wcześniejsze postępowanie, a dokładniej na to, co wzmacniałeś w swoim życiu, na czym skupiałeś uwagę, co emocjonalnie przetrawiałeś. Można by powiedzieć, że patrzysz z podziwem na coś czego pragniesz i to zapraszasz do siebie. A gdy patrzysz ze smutkiem, z żalem, z zazdrością, irytacją czy złością na coś czego nie chcesz – robisz dokładnie to samo – przyciągasz to do swojego życia w przyszłości. Tak w skrócie głosi prawo przyciągania.

Wielu ludzi mówi – ale ja chcę czuć się dobrze tylko jest mi trudno, skoro moje marzenia jeszcze się nie zrealizowały. Jest z trudem ponieważ ludzie najczęściej uważają, że sprawy w ich życiu powinny najpierw przybrać taki obrót, aby dać im szczęście. Przez to większość ludzi jest bezradna w utrzymywaniu swojego stanu szczęścia, uzależniając go od świata zewnętrznego, od tego co obserwują. Uważają, że najpierw musi pojawić się powód do szczęścia w ich otoczeniu. Prawo przyciągania mówi co innego – najpierw poczuj się dobrze, wtedy świat dostarczy ci powodów do czucia się dobrze.

Tags:

Comments are closed.