Kosmetyki samochodowe – 111 lat tradycji

Na arenie międzynarodowej, Meguiar’s prowadzi globalną działalność z centrali w Hong Kong’u. Meguiar’s koncentruje się na szkoleniach, jak również na jakość i wydajność kosmetyków samochodowych, zdobywając dzięki temu szacunek producentów pojazdów takich jak BMW czy Mercedes – Benz. Meguiar’s służy jako konsultant większości czołowych producentów aut w tematach jakości i naprawy lakieru w fazie produkcji i u dealerów.

Nadejście pierwszych wozów bez konia zwróciło uwagę Franka Meguiar’a na motoryzacje. Samochody wytwarzane z drewna, były z początku pokrywane, takimi samymi środkami, jak stosowane do mebli. To była ewolucja, która zapoczątkowała dzisiejszą dominację firmy Meguiar’s na rynku kosmetyków samochodowych. Od pierwszej politury Frank Meguiar, Jr. trwale stosował zasadę, by nie sprzedawać produktu dopóki nie przekona się, że jest to perfekcyjny produkt w swoim rodzaju.

Wszystko zaczęło się ponad wiek temu w garażu założyciela firmy Franka Meguiar’a, Jr., jako proste laboratorium i wytwórnia politury. Teraz rodzinna firma Meguiar’s sięga już czwartego pokolenia, świętując swój 100-tny jubileusz w 2001 roku. Meguiar’s Inc. stał się jednym z wiodących firm produkujących autokosmetyki na świecie.

Rodzinny interes wytwarza w tej chwili ponad 300 różnych produktów czyszczących, politur, wosków, odżywek i środków do pielęgnacji powierzchni w domu, aucie, jachcie, pociągu, samolocie i prawie każdej innej powierzchni.

Najważniejsza siedziba korporacji Meguiar’s jest w Irvine, a produkcja odbywa się w super nowoczesnej fabryce o powierzchni 200000 stóp kwadratowych w mieście Nashville. Cała produkcja odbywa się pod czujnym okiem prezesa,dyrektora firmy, Mike’a Meguiar’a i jego brata Franka, są to synowie Kenneth’a Meguiar’a z drugiego pokolenia.

W 1950 roku Frank Meguiar, Jr. zmarł. Trzej synowie, którzy byli jego partnerami w interesach przejęli przedsiębiorstwo. Maurice, najstarszy był kierownikiem sprzedaży. Malcolm, który podzielił miłość taty do tworzenia formuł chemicznych i stworzył większość produktów, które firma wprowadziła na rynek. Między innymi stworzył wosk Meguiar’s Cleaner Wax, który jest najlepiej sprzedającym się płynnym woskiem samochodowym w Ameryce. Najmłodszy z trzech braci, Kenneth, dbało o produkcję.

Tags:

Comments are closed.