Krawaty, bransoletki, biżuteria

Biżuteria ma stanowić ozdobę, dodatek – a nie główny element stroju. Dlatego też należy pamiętać, aby nigdy z nią nie przesadzać. Odpowiednio dobrana ilość biżuterii pozwoli nam błyszczeć w towarzystwie, jednocześnie pozwalając uniknąć śmieszności. Bo lepiej już nie mieć na sobie żadnej biżuterii, niż mieć jej zdecydowanie za dużo. Przedobrzenie z naszyjnikami, bransoletami czy kolczykami może ściągnąć na nas tylko wzrok pełen politowania.

Rozmaite bransoletki stanowią przepiękne udekorowanie kobiecej ręki. Obecnie bransoletki posiadają wiele wzorów, materiałów z których są wykonane. Obecnie dosyć ciekawym modelem są bransoletki z dzwoneczkami, robione na wzór cygańskich bransoletek do tańczenia. Także tworzone tylko i wyłącznie z naturalnej skóry, bransolety w stylu etno przeżywają swój renesans.

Naszyjniki mogą być albo duże, albo małe. Zależnie od przeznaczenia (to znaczy okazji, na jaką je ubieramy), możemy wybrać mocno rzucające się w oczy, bogate kolie, albo małe “żmijki” delikatnie leżące na szyi i dekolcie. Ważną rzeczą jest, aby dobierać naszyjniki odpowiednio do rozmiarów szyi i głowy, a nie tylko ze względu, że dany produkt nam się podoba – dzięki temu uniknie nieprzyjemnego efektu niedopasowanej biżuterii.

Biżuteria męska stanowi, mimo jej rosnącej popularności, ciągle zdecydowaną mniejszość – zarówno w produkcji jak i sprzedaży. Niestety dalej duża ilość Panów uważa noszenie biżuterii za oznak nie elegancji, a niewątpliwego zniewieścienia.Krawaty stanowią dla nich w sumie jedyną ozdobę, czasami może ładny zegarek – ale spinki do mankietów są już prawdziwą rzadkością.

Obecnie bardzo są modne dodatki takie jak bransoletki skórzane. Powracająca moda na rękodzielnictwo i ogólnie styl “etno” powoduje, że coraz więcej firm zajmuje się produkcją takich ozdób, a wraz z rosnącym popytem zwiększa się ilość sklepów, które wprowadzają do swojej oferty takie ciekawe produkty. Dzięki temu, także klientom znacznie łatwiej do nich dotrzeć.

Tags:

Comments are closed.