Odżywki na odchudzanie

Dopiero rozpoczynający entuzjasta kulturystyki wybiera program ćwiczeniowy i rozpoczyna przyjmowanie odżywek, by polepszyć efekt. Wspólnie z upływem czasu wzrost masy mięśniowej jest widoczny. Jak się jednak okazuje, po odstawieniu suplementów nasza chęć błyskawicznie spada. Bywa, że nie jesteśmy w stanie podnieść ciężarów, które wcześniej nie sprawiały nam żadnych trudności. Sytuacja ta nie będzie mieć miejsca, kiedy sportsmen wcześniej cyklicznie ćwiczył. Niezbędne są minimum trzy miesiące treningu, by można było przyjmować odżywki polegające przyrost masy. W ten sposób preparat przyjmowany w zalecanych dawkach zadziała prawidłowo. Ilość używanego proszku należy liczyć według własnej wagi, a nie zaleceniach ukazanych na opakowaniu. Są to standardowe dawki oraz nie biorą one pod uwagę osobistych parametrów.

Przeważnie pierwszy kontakt z odżywką ma się w szatni, gdy to po treningu kolega może spożywać suplement w postaci batona lub napoju. Do korzystania z odzywek może zachęcać także trener. Są to osoby, które potrafią ocenić jaka dawka suplementu powinna być spożywana oraz jak długo. Przygody z suplementami nie powinno się zaczynać samodzielnie. Nawet sprzedający może nam niezwykle dużo poradzić na temat odżywek wtedy, gdy jesteśmy początkującymi sportowcami. Suplementy niekiedy powodują wyniki uboczne. Są to zazwyczaj kłopoty z żołądkiem. Nie powinno się w następstwie tego panikować, jeżeli nagle dopadnie nas zgaga. Suplementy przyjmuje się zwykle przez okres kilku miesięcy. Długotrwałe przyjmowanie suplementu nie jest wskazane.

Należałoby w związku z tym zaplanować ćwiczenie wraz z okresem, kiedy będziemy przyjmować suplement. By powoli przyzwyczaić się do spożywania tego produktu warto zastanowić się nad wyborem smaku, gdyż aktualnie na rynku pojawia się ich wybitnie dużo. Dużą popularnością cieszy się smak truskawki, waniliowy i czekoladowy. Odpowiednio w związku z tym wcześniej spytać sprzedawcę o dostępność smaków bądź sposobność ich sprowadzenia. Tak samo wygląda to w momencie rzadko pojawiających się odżywek. Jeżeli jesteśmy przekonani o ich skuteczności lepiej je sprowadzić niż wydawać kasę na słabsze odpowiedniki.

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.