Rolety – osłona przed upałem

Rolety zewnętrzne oraz okiennice nie są tylko i wyłącznie kosztowną fanaberią. Oprócz walorów estetycznych przynoszą szereg bardzo praktycznych korzyści. Po pierwsze: zabezpieczają dobytek przed złodziejami. Po drugie: zimą chronią Twoje mieszkanie przed utratą ciepła, zaś latem ograniczają napływ gorąca do wnętrza.

Sposoby montażu rolet są przeróżne. Zarówno okiennice jak i rolety i markizy mogą być zamontowane na dwa sposoby:na murze
lub w otworze okiennym. Najważniejszym kryterium w wyborze sposobu montażu są kwestie estetyczne. Wybierając montaż w otworze okiennym, będziesz mieć możliwość zabudowania, czyli ukrycia skrzynki, w którą zwijana jest roleta.
montaż żaluzji kraków

Chcąc zabezpieczyć okna od zewnątrz mamy do wyboru kilka interesujących opcji. Możemy zdecydować się na montaż rolet lub montaż żaluzji. Jak zorganizować montaż rolet w Krakowie lub montaż żaluzji w Krakowie? Nie jest to, aż takie trudne, więc można zrobić to samemu lub zatrudnić do tego jakąś firmę. Najłatwiej jest skorzystać z wyszukiwarki Google i wpisać potrzebne frazes, czyli montaż rolet Kraków albo montaż żaluzji Kraków.

Wyliczono, że osłaniając okna z zewnątrz możesz podnieść bilans energetyczny domu aż o 25 proc. Oszczędności na ogrzewaniu są w tym wypadku konkretnym argumentem. Po trzecie: rolety stanowią barierę dla hałasu i wścibskich spojrzeń sąsiadów. montaż rolet krakówZanim jednak przystąpisz do poszukiwania rolet lub okiennic do własnego domu, zadaj sobie kilka istotnych pytań. Sam montaż rolet oraz montaż żaluzji nie jest trudny.

montaż rolet kraków
Rolety wykonane są z podłużnych, połączonych ze sobą profili, opuszczanych i podnoszonych w pionie. Ze wszystkich wymienionych rodzajów stosowanych do ochrony okien stanowią najskuteczniejsze zabezpieczenie przed włamywaczami. Zwłaszcza jeżeli wykonano je z atestowanych, wzmocnionych profili. Nadają się do zamontowania w niemal wszystkich rodzajach nowo wybudowanych domów.
Rolety można podzielić na dwa rodzaje: natynkowe i podtynkowe.

Tags:

Comments are closed.