Cashflow Kiyosaki

Cashflow 202 to gra zaprojektowana przez Roberta Kiyosakiego. Jest ona elementem serii “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” i rozwinięciem popularnej gry Cashflow 101, która również została wymyślona przez Kiyosakiego. Celem gry jest nauczenie zawodników koncepcji inwestowania i zarabiania pieniędzy.

Gra Cashflow 202 jest wspaniałym sposobem poznania drogi prowadzącej do bogactwa. Gra pozwala “oszukać” życie. Zdasz sobie sprawę ze swoich nawyków. Nauczysz się je korygować. Poznasz podstawy sukcesu i bogactwa podczas przyjemnej i interaktywnej gry. Opanowanie Cashflow do perfekcji sprawi, że podejmowane przez Ciebie działania w prawdziwym świecie będą mniej ryzykowne. A efektem tego będą Twoje zyski w inwestowaniu i biznesie.

W grze Cashflow 202, podobnie jak w Cashflow 101, losujemy zawód i posługując się zestawieniem finansowym przemierzamy planszę wypełnioną sposobnościami do inwestowania i realizowania inwestycji. To co różni obie gry to poziom zaawansowania mechanizmów rynkowych. W Cashflow 101 inwestycje zwykle przynosiły wymierne i stałe zyski a niestabilność rynku nie występowała. Wszystkie cechy zaawansowanych zachowań rynku nieruchomości, papierów wartościowych oraz innych instrumentów inwestycyjnych zostały zaimplementowane w Cashflow 202.

Na początku gry Cashflow, każdy gracz otrzymuje losuje zawód, status rodzinny, wysokość zarobków i zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, rachunki). Pierwszym etapem gry Kiyosakiego jest wyścig szczurów, którego celem jest podniesienie przychodów pasywnych gracza do poziomu, na którym będą przewyższały wydatki. Gracz rusza się po planszy pionkiem w kształcie szczura, który ścigając się po zamkniętym kręgu bieżących wydatków, symbolizuje pogoń za materialną niezależnością. Pionek może zatrzymać się na jednym z trzech rodzajów pól: transakcyjnym, losowym lub rynkowym.

Celem gry Cashflow 202, podobnie jak w Cashflow 101, jest wyrwanie się z wyścigu szczurów, przez wejście na błyskawiczny tor po osiągnięciu przychodu pasywnego 2 razy większego od wydatków oraz osiągnięcie na szybkim torze przychodu pasywnego większego od początkowego dochodu na szybkim torze o 50 tys. dolarów. Dodatkowym celem wygranej jest zakup dwóch marzeń z szybkiego toru.

Tags:

Comments are closed.