Podnoszenie sprzedaży dzięki aromatom

Podręcznikowe techniki sprzedaży, opierające się w znacznej mierze na manipulowaniu i pozyskaniu klienta tylko jeden raz, zwyczajnie zestarzały się. Konsumenci są coraz bardziej świadomi swoich praw, jak również posiadają większą wiedzę na temat produktów i usług, m.in. za sprawą internetu. Dzisiaj liczy się klient stały, czyli taki, który nie da firmie zysków jeden raz, ale będzie je generował cyklicznie, a to możliwe jest wyłącznie dzięki szczerym, otwartym intencjom.

Światowi spece w dziedzinie marketingu i psychologii sprzedaży starają się zatem przyciągnąć odbiorców, stosując wiarygodne techniki, które są nie tylko niewidoczne gołym okiem, ale także korzystne dla człowieka. Jedną z nich jest aromatyzacja wnętrz – firm, sklepów, restauracji, salonów, biur, obiektów medycznych i sportowych. Aromamarketing cieszy się obecnie dużym powodzeniem. Jest uważany za innowacyjną i naprawdę skuteczną gałąź marketingu.

Podobnie, jak chętnie kupujemy w supermarkecie, uwiedzeni zapachem świeżego pieczywa, tak smród w pomieszczeniach może skutecznie wyprosić nas nawet z najlepszego sklepu. Z pewnością każdy z nas chociaż raz wyszedł z miejsca, do którego udał się po zakupy, odstraszony nieprzyjemnym zapachem. Niektórym biznesom bardzo ciężko jest się pozbyć odrzucającej woni, unoszącej się w powietrzu, w wyniku specyfiki pracy czy nałogów. Może to być np. pot, dym z papierosów, pobliskie WC czy smród przypalonych potraw. Tutaj doskonale sprawdza się neutralizacja zapachów.

Niektórym biznesom bardzo ciężko jest się pozbyć odrzucającej woni, unoszącej się w powietrzu, w wyniku specyfiki pracy czy nałogów personelu. Może to być np. pot, dym z papierosów, pobliskie WC czy smród przypalonych potraw. Tutaj doskonale sprawdza się neutralizacja zapachów.

Aromamarketing powoli umacnia sobie pozycję w dziedzinie innowacyjnych form pozyskiwania klientów. Sprzedażowi specjaliści upatrują podobne oddziaływanie na konsumenta w zarządzaniu barwami, odpowiedniej oprawie muzycznej czy w bardzo modnym ostatnio merchandisingu, czyli sztuką rozmieszczania towaru na półkach.

Tags:

Comments are closed.