RENOWACJE SAKRALNE SREBRZENIE-ZŁOCENIE

Przygotowany zasadnie przedmiot jest zanurzany w wannie zawierającej odpowiednio dobrane roztwory zawierające jony srebra lub złota. Następnie do wanny podłączany jest prąd stały o konkretnym napięciu. Podczas przepływu prądu następuje osadzenie jonów srebra/złota na obrabianym przedmiocie. Grubość warstwy reguluje się podanym odpowiednio napięciem na wannę i czasem procesu.

złocenie i srebrzenie to procesy które wykorzystuje się nie tylko do odnawiania przedmiotów takich jak naczynia liturgiczne, podstawowe zastosowanie znajdują w przemyśle jubilerskim – naczynia liturgiczne –, złoci się praktycznie wszystkie rodzaje biżuterii od pierścionków począwszy a na koliach skończywszy. Bardzo popularne jest też rodowanie przedmiotów wykonanych ze srebra, zabezpiecza ono przez czernieniem bardzo nielubianą cechą srebrnych rzeczy

Następnie wykonuje się tzw. przygotowanie chemiczne. Przestrzeń metalu jest przed srebrzeniem uaktywniana w procesach odtłuszczania chemicznego, elektrochemicznego i trawienia. Nie wcześniej tak przygotowany przedmiot możemy poddać procesowi zwanemu potocznie srebrzenie – złocenie.Wszystko odbywa się w specjalistycznej pracowni galwanotechnicznej z zachowaniem najsurowszych norm bezpieczeństwa

RENOWACJE SAKRALNE
SREBRZENIE – ZŁOCENIE
Do srebrzenia/złocenia przedmiotów z metali szlachetnych wykorzystuje się procedura elektrolizy. Aczkolwiek zanim możemy przystąpić do samego pokrycia elementu powłoka galwaniczną, musimy najpierw przygotować go do tego.

Sama peregrynacja opisanych wyżej procesów nie wystarczy jednak do profesjonalnego wykonania renowacji. Potrzebna jest do tego wyspecjalizowana kadra pracowników działu Galwano oraz sprzęt niezbędny do wykonania wszelkich obróbek chemicznych.
Nasza kadra to doświadczona, do głębi wykształcona grupa specjalistów, która do każdego przedmiotu poddawanemu renowacji podchodzi indywidualnie. Pracują oni na doskonałym sprzęcie kompletowanym również w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Tags:

Comments are closed.