Meble idealne dla Twojego domu!

Narożnikto bardzo wygodny i duży mebel spełniający funkcje zarówno wypoczynkową jak i ozdobną. Najczęściej jest fachowo tapicerowany i obrabiany tkaninami, materiałami, skórą naturalną i ekologiczną. Dziś narożniki bardzo często zastępują komplety wypoczynkowe, fotele, kanapy, fory, pufy oraz wiele innych mebli wielofunkcyjnych. Meble są wykorzystywane w każdym miejscu naszych domów.

Sofa to mebel o konstrukcji szkieletowej, rodzaj pufy poszerzonej, mieszczącej od trzech do czterech osób. Jest wyściełana oraz ma oparcia i poręcze. Jej pierwowzorem była skrzynia. Sofa weszła w użycie w XVII wieku, w XVIII w. kiedy powstały jej liczne formy, zależnie od rozwiązania oparcia i poręczy. Dzisiaj możemy spotkać przeróżne rodzaje tych mebli, unowocześnionych i przystosowanych do nas.

Pufa to słowo wywodzące z języka francuskiego. Jest miękkim taboretem dookoła tapicerowanym daną tkaniną lub często skórą. Mebel ten jest częścią kompletu wypoczynkowego, często zamiast fotel. W zależności od wykonania może pełnić funkcję zarówno użytkową jak i ozdobną. Słowo “pufa” wciąż nie jest wpisywane do słowników języka polskiego. W praktyce jest jednak dużo częściej używane przez Polaków.

Zestawy meblowe zawierające różne części wypoczynkowe takie jak sofy, kanapy, narożniki, pufy, krzesła, stoły oraz witryny można kupić w sklepach meblowych bezpośrednio lub przez Internet. W prosty sposób z fachową obsługą i pomocą można znaleźć komplety mebli jak z marzeń. Ceny są zróżnicowane ale odzwierciedlają jakość i zastosowanie takiego produktu. Każdy z nas powinien odnaleźć tam coś dla siebie.

Meble zabytkowe to meble wytwarzane w różnych okresach historycznych i zawierające w sobie cechy charakterystyczne dla danej epoki, czy też okresu historycznego, zachowane w jak najmniej zmienionej kształcie do naszych czasów. Współczesne meble, kanapy, krzesła naśladujące style minionych epok i nawiązujące konwencją formy do mebli wcześniejszych epok to “meble retro” lub “meble stylowe”.

Tags:

Comments are closed.