Nowoczesne stoiska targowe

Firma planująca wziąć udział w imprezie targowej staje przed zadaniem wyboru stoiska targowego. Znając już budżet przeznaczony na jedną lub kilka imprez targowych trzeba wybrać rodzaj stoiska oraz jego powierzchnię. Kolejnym krokiem jest dobór systemu targowego. Najogólniej stoiska targowe podzielić możemy na stoiska indywidualne budowane wg specyfikacji wystawcy oraz stoiska budowane ze standardowych systemów wystawienniczych.

Pomiędzy wystawcami w boksach i tymi dysponującymi wielkimi budżetami mamy do czynienia z najszerszym sektorem wystawców. Celem ich stoiska targowego nie jest tylko zaakcentowanie obecności firmy na rynku. Traktują one stoiska targowe jako poważny element działań zmierzających do przyciągnięcia uwagi nowych odbiorców, a także utwierdzenia dotychczasowych co do wyboru właściwej oferty. Firmy te realnie przeliczają koszty wystawienia się do efektów, jakie udział ten się za sobą niesie.

Najnowszym trendem skierowanym także do \”tych wielkich\”, którzy jednakże zaczynają kalkulować koszty realniej, są modułowe stoiska targowe, wykorzystujące siłę wielkiego przekazu wizualnego. Duża powierzchnie stoiska może być zabudowana zarazem lekko i nowocześnie. Atrakcyjność wykorzystanej grafiki, modułowość konstrukcji, możliwość rearanżacji przy każdych targach wprowadza nowe możliwości dla tych, którzy cenią jakość, formę, elegancję i relację kosztów do skutków.

Wielorakość obecnych na rynku systemów modułowych pozwala stworzyć niepowtarzalne stoiska, a kreatywność grafików i projektantów tzw. nowego pokolenia daje nam szerokie możliwości wykorzystania tych samych nośników wielokrotnie, na wielu imprezach, bez bycia posądzonym o wykorzystywanie ciągle takich samych pomysłów.

Zaczynając od najmniej atrakcyjnych boxów w zabudowie szeregowej na piętrowych osiągnięciach sztuki targowej kończąc należałoby wyróżnić te stoiska targowe, które za relatywnie niskie koszty tworzą najciekawszą ekspozycję. Często to brak czasu, a czasem brak wyobraźni zmusza do wystawienia się w standardowych boksach. Boksy takie mija się jak regały w markecie, rzadko przystając przy prezentowanej ofercie. Sprawia to tym samym, że tego typu stoiska targowe, pomimo taniej powierzchni, stają się relatywnie drogie. Efekty takiego wystawienia się w stosunku do poniesionych wydatków są z reguły mierne.

Tags:

Comments are closed.