Wesele dzisiaj

Jeżeli chodzi o ślub i wesele, to pewne tradycje, czy też zwyczaje są niezmienne od setek lat, inne panują jedynie regionalnie. Dzisiaj moda ślubna w pewnym stopniu stara się wrócić do korzeni. Modne jest organizowanie wesela po staropolsku. Zapraszanie do współpracy ludowych zespołów muzycznych i wiejskich tradycji. Jest to odwrócenie trendu po 1989 roku, kiedy to Polacy zachłysnęli się Zachodem i jego modą.

Moda wizytowa nie tylko w Europie, ale i na całym świecie jest jedna i niezmienna. Kanony te na Dalekim Wschodzie, jak również w Ameryce Południowej wprowadzili europejscy koloniści. Moda męska w dziedzinie ślubu jest niemalże niezmienna od ponad stu lat. Obowiązuje nienaganny garnitur, krawat, schludne ubranie, jak również schludny wygląd pana młodego. Nie może być mowy o żadnym zaroście. Długie włosy też nie są zbytnio mile widziane.

Wesele i moda weselna ma pewne niezmienne kanony, których trzeba przestrzegać. Panna młoda musi mieć długą białą suknię. Oczywiście zdarzają się wyjątki kolorystyczne, jednak szczególnie pośród konserwatywnych gości nie są zbyt mile widziane inne barwy. Natomiast pan młody musi mieć garnitur w ciemnych stonowanych kolorach. I tutaj odstępstwa od reguły są możliwe, chociaż przeważnie niezbyt mile postrzegane.

Ślub to wielkie wyzwanie dla pary młodej. Wszystko musi być niemal idealne. Cała rodzina przyjeżdża na tą “imprezę”, dlatego warto, aby być przygotowanym idealnie, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Wesele musi być tak zaplanowane ażeby każdy czy to starszy, czy młodszy świetnie się bawił. Miejsc noclegowych powinna być taka liczba, aby każdy znalazł pokój dla siebie. Oczywiście osoby starsze nie powinny być lokowane na wysokich piętrach, gdzie trudno dotrzeć po schodach.

Moda na suknie ślubne zwłaszcza w sezonie ślubnym, czyli w okresie wiosenno-letnim przekracza najśmielsze oczekiwania. Suknie z falbanami, suknie proste, suknie złożone, suknie z kwiatami. Każda kobieta będzie w stanie dopasować coś do swoich wymagań. Nawet wśród innych sukni nie ma takiego wyboru. Suknie wizytowe, ich ilość i szczegółowość w detalach nie umywa się do tych, które zakłada się na wesele.

Tags:

Comments are closed.