Czym jest druk

Większość reklam charakteryzuje się celami komercyjnymi, ale także są reklamy społeczne oraz reklamy polityczne. Ponadto istnieją zjawiska łączące ze sobą wymienione typy reklam – reklamy powstające w ramach kampanii marketingowych łączących cele komercyjne z celami społecznymi. Tego typu reklam nie należy mylić z reklamami społecznymi.

Celem reklamy jest skuteczność ich oddziaływania na odbiorcę, co może spowodować wzrost zainteresowania wokół reklamy a tym samym siłę oddziaływania kampanii reklamowej. Reklamaposiada funkcję: edukacyjną, informacyjną, wspierania sprzedaży (przypominanie, nakłanianie),
konkurencyjną, manipulacyjną oraz funkcję komplementarności.

Reklama to informacja połączona z komunikatem perswazyjnym. Zazwyczaj ma na celu skłonienie do nabycia lub korzystania z określonych towarów czy usług, popierania określonych spraw lub idei (np. promowanie marki).

Wyspecjalizowane urządzenia elektroniczne pozwalają na otrzymywanie druku o niezwykłej jakości i głębi kolorów. Druk domowy nie może równać się z formą, która wypracowywana jest w zakresie zakładów specjalistycznych.

Druk jest wielokrotnym odbiciem obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe (np. na papier), a także rozmaite techniki powielania tekstu i grafiki metodami tradycyjnymi, które używają do druku specjalnej maszyny drukarskiej, jak i tymi bardziej nowoczesnymi metodami komputerowymi, które używają komputerowe urządzenia peryferyjne, czyli drukarki i plotery.

Profesjonalne urządzenia służące do kreacji przyjmują nazwy specjalistyczne odpowiadające danemu przeznaczeniu. Rozbicie zadań na urządzenia specjalistyczne pozwalaja na najlepsze wpasowanie się w parametry kluczowe i konieczne w danych zastosowaniach.

Ważną cechą odróżniającą w komunikacji poprzez media reklamę od public relations jest to, że reklama jest formą płatną, tzn. reklamodawca płaci mediom za nadanie komunikatu reklamowego i ma nad tym komunikatem pełną kontrolę.

Profesjonalna drukarniajest w stanie zapewnić wykonanie niemal każdej formy druku jak na przykład druk wielkoformatowy, czy druk o niezmiernie dużym nakładzie, przy jednoczesnym krótkim czasie realizacji i wysokiej jakości.

Tags:

Comments are closed.