Jak otworzyć Gabinet Kosmetyczny i SPA

Jak powszechnie wiadomo, najskuteczniejszą reklamą jest tzw. marketing szeptany. Warto pamiętać iż “zadowolony klient przyprowadzi czterech a niezadowolony zniechęci dziesięciu”. Praca na wysokiej jakości sprzęcie i na renomowanych kosmetykach plus wiedza kosmetyczek sprawiają, że klient ma poczucie bezpieczeństwa a luźna rozmowa podczas zabiegu i przygotowywanie klienta na kolejne bodźce są zawsze mile odbierane. Najważniejsze są jednak satysfakcjonujące efekty, które a w połączeniu z miłą atmosferą dają gwarancję sukcesu.

Planując otwarcie gabinetu kosmetycznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Duże zainteresowanie usługami pielęgnacyjnymi sprawiło, iż powstało wiele nowych placówek świadczących usługi kosmetyczne. Niestety spora ich część nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku. Na co zwrócić szczególną uwagę przy rozpoczynaniu działalności kosmetycznej? Jak sprawić aby nasze usługi zadowoliły nawet najbardziej wymagających klientów?

Po pierwsze, planując otwarcie salonu kosmetycznego należy dokładnie zastanowić się co będzie on oferował, jakie zabiegi będą w „menu zabiegowym”? Jeśli nasze doświadczenie z kosmetyką jest niewielkie, warto skorzystać z pomocy firmy oferującej profesjonalne doradztwo kosmetyczne. Profesjonaliści pomogą nam wybrać najlepiej sprzedające się zabiegi, urządzenia kosmetyczne oraz skomponują dla nas pełną ofertę zabiegów dopasowanych do naszych preferencji.

Kiedy będziemy posiadać gotowy plan salonu warto rozejrzeć się za sprzętem kosmetycznym. Pomocna może okazać się tutaj giełda urządzeń kosmetycznych. Warto kupić używany sprzęt kosmetyczny, gdyż jego cena będzie znacznie niższa. Najpierw należy jednak sprawdzić używane urządzenia kosmetyczne, które planujemy kupić. Mogą okazać się uszkodzone, a naprawy często są bardzo kosztowne.

W przypadku nowości zakup używanego sprzętu kosmetycznego może okazać się niemożliwy i wtedy konieczna jest inwestycja w nowe urządzenie. Kiedy zaopatrzymy się już w urządzenia, powinniśmy zainwestować w profesjonalne szkolenia kosmetyczne, które umożliwią nam skuteczną pracę z kosmetykami i sprzętem. Prawidłowe wykonanie zabiegu jest bardzo ważne i często determinuje o skuteczności terapii i zadowoleniu klientów.

Prawidłowo wyszkolony i całkowicie kompetentny personel gabinetu to jego podstawa. Podczas wizyty klienta to właśnie kosmetyczka jest odzwierciedleniem atmosfery jaka panuje w naszym Gabinecie. Pewne ruchy i swoboda w działaniu jest natychmiast wyczuwana przez naszych gości.

Tags:

Comments are closed.