Wybieramy domenę pod kątem seo.

Pamiętajmy także o tym, by zarejestrować domenę jak najszybciej po zakupie. Wyszukiwarki działają na takiej zasadzie, że im starsza jest domena, tym jest dla nich bardziej wartościowa. Nie czekajmy więc z zarejestrowaniem do momentu, kiedy strona powstanie, ale zróbmy to od razu, bezzwłocznie. Dzięki temu będzie powiększał się staż naszej domeny.

Wybierając domenę trzeba także wziąć pod uwagę to, jaki zasięg mają nasze usługi. Jeżeli działamy tylko w obrębie jednego miasta, powinniśmy wybrać domenę lokalną. Nie ma potrzeby w takiej sytuacji wybierać domeny o zasięgu europejskim.eu. Byłoby to bezcelowe. Pamiętajmy także, by słowa w domenie oddzielić myślnikiem, ponieważ wtedy wyszukiwarki potraktują frazę w domenie, jako dwa słowa kluczowe.

Pamiętajmy, by nazwa domeny nawiązywała do produktów lub usług, które oferujemy oraz fraz kluczowych, które mają znaczenie na naszej stronie. Dzięki temu w umysłach klientów utworzy się skojarzenie pomiędzy danym produktem a naszą domeną, Jest to konieczne, jeżeli chcemy mieć duży ruch na stronie i tym samym zwiększyć swoją sprzedaż.

Domena.com zapewni popularność naszej strony www na świecie, więc ją też warto zakupić. Gdzie jednak dokonać tej transakcji, by była ona udana? Trzeba wybrać dobrą firmę hostingową. Obecnie na rynku mamy kilka dobrych i niezbyt drogich firm, oferujących sprzedaż domen. Najlepiej postawić na firmę, która cieszy się zaufaniem wielu internautów i ma wśród nich pochlebną opinię.

Nazwa domeny wchodzi w skład adresu stworzonej dla nas strony www. Kiedy tworzymy portal dla swojej firmy, czy dla siebie prywatnie, zastawiamy się, jaką domenę wybrać? Czy ma to znaczenie? Jak najbardziej. Po pierwsze domena powinna mieć związek ze słowami kluczowymi, kojarzącymi się z branżą w której działamy. Po drugie ma być łatwa do zapamiętania i zapisania dla naszych potencjalnych klientów.

Tags:

Comments are closed.