ABC żagli

Obecnie produkcja żagli oparta jest o nowe techniki wytwarzania. Już dawno odeszło się od stosowania wyłącznie tkanin jak bawełna czy nylon. By nadać im dodatkową trwałość, żagle podlegają procesowi laminowania i klejenia. Laminacja dodaje ożaglowaniu odporności na wilgoć, zwiększa jego wytrzymałość na rożne czynniki a także pozwala na umieszczenie nadruków reklamowych, których niekiedy wymagają sponsorzy.

Każdemu, kto widzi płynący statek, jacht czy inną jednostkę pływającą od razu w oczy rzucają się żagle zamocowane na masztach. \Żagiel jest odpowiednio uformowaną płachtą materiału, dzięki której można wykorzystać siłę wiatru do napędu żaglowca. To on umożliwia poruszanie się na dalekie odległości i wiele zależy od jego wytrzymałości. Tkaniny żaglowe, które kiedyś wykorzystywano to między innymi bawełna i nylon.

Ożaglowanie, zależnie od tego na jakiego rodzaju maszcie jest zamocowane nosi różne nazwy. Każdy z żagli jest inaczej uformowany i nie może być zastąpiony łatwo innym. Żagle podzielone są także pod względem sposobu szycia. Pod tym względem są łatwe do odróżnienia od siebie. Aby więcej dowiedzieć się na ten temat wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową szycie żagli, by znaleźć to co nas interesuje najbardziej.

Żeglarstwo i windsurfing są wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu. Aby cieszyć się nim jeszcze bardziej, trzeba pamiętać o właściwym sposobie konserwacji ożaglowania. Jeśli nie wiemy jak się za to zabrać pomoże nam w tymżaglomistrz. Aby poszukać specjalisty w tym zakresie możemy posłużyć się wyszukiwarką internetową, wpisując przykładowo: konserwacja, naprawa żagli windsurfingowych.

Szyciem żagli zajmuje się żaglownia. To właśnie tutaj powstaje ożaglowanie do jachtów, żaglowców a nawet desek windsurfingowych. Żaglownie projektują również pokrowce na żagle, które zabezpieczą je przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Dlatego ważne jest, aby osoby pracujące w żaglowniach były odpowiednio wykwalifikowane w zakresie wykonywanych czynności, w przeciwnym razie istnieje ryzyko szybkiego zniszczenia żagli.

Tags:

Comments are closed.