Festiwal w Kazimierzu Dolnym

Ogrom atrakcji jakie dostarcza to małe miasto i okolice zachęca do ciągłych powrotów. Na pewno jeden weekend nie wystarczy nam na to by wszystko zobaczyć. Na szczęście oferta noclegowa Kazimierza jest bogata (kazimierz dolny noclegi) bo warto znaleźć sobie jakieś zaprzyjaźnione miejsce do spania.Na pewno wrócimy tam nie raz.

Nadwiślany Kazimierz jest przepięknym miastem o osobliwym klimacie. Przepiękne widoki, liczne zabytki, bogata baza noclegowa (kazimierz dolny noclegi) mnóstwo kafejek, restauracji, herbaciarni oraz bogata oferta kulturalna to wszystko przyciąga ludzi, którzy marzą by odpocząć od chaosu i zgiełku metropolii.

Dzięki nieskażonemu przez przemysł środowisku przyrodniczemu występuje tutaj wiele rzadkich gatunków flory i fauny. I dlatego aby chronić to naturalne środowisko w 1979 ustanowiono Kazimierski Park Krajobrazowy, który oferuje wiele szlaków zachęcających do pieszych wędrówek. Dlatego Kazimierz Dolny jest atrakcyjny dla każdego turysty.

Warszawa, zbliża się weekend a Ty już masz dość tego zgiełku, chaosu, ogromu przejeżdżających samochodów,autobusów,tramwajów. Marzy Ci się ucieczka za miasto ale gdzie? O tuż jedną z propozycji może być piękny Kazimierz Dolny. To magiczne małe miasto przyciąga co roku mnóstwo warszawiaków.

W miesiącach gdy zaczyna się sezon turystyczny w Kazimierzu Dolnym odbywa się wiele imprez o utwierdzonej renomie. Możemy się wybrać na słynny festiwal filmowy, kazimierz dolny festiwal ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Letnie Wieczory Muzyczne, Rajd Starych samochodów oraz wiele innych o charakterze artystyczno-kulturalnym.

Nie można pominąć wielu wspaniałych zabytkowych atrakcji. Kazimierz Dolny słynie z przepięknego rynku wokół, którego są starodawne kamienice. Pięknych kościołów, drewnianych zabytkowych domów, spichlerzy, synagogi. A przede wszystkim na wzgórzu możemy podziwiać ruiny zamku, monumentalnej budowli, która powstała za panowania Kazimierza Wielkiego.

Dotrzeć do Kazimierza można samochodem, pociągiem czy autobusem. Przejazd wzdłuż rzeki Wisły lub po malowniczych okolicach zahaczając o lasy, jeziora, niesamowite wąwozy jest bardzo dobrym wstępem do zwiedzania miasta jakim jest Kazimierz Dolny. Warto zaczerpnąć świeżego powietrza podziwiając przepiękne krajobrazy.

Tags:

Comments are closed.