Materiały do druku cyfrowego

Zastosowanie TENAX 1000 to klej silnie wiążący, szczególnie do stosowania w branży sitodrukowej. Służy do utrzymywania materiału na stole we właściwej pozycji podczas pokrywania drukiem. Nieszkodliwy dla środowiska (nie zawiera freonów), nietoksyczny, bezwonny.

Nowa generacja materiałów INKTeX+ BC® do bezpośredniego DRUKU CYFROWEGO. Mamy zaszczyt przedstawić Państwu najbogatszą ofertę materiałów do cyfrowego druku bezpośredniego. Zachęcamy do skorzystania.

Nowo opracowane wykończenie materiału INKTeX+ BC® pozwala obecnie przede wszystkim drukować na tekstyliach z wykorzystaniem typowych maszyn do druku transferowego i otrzymywać najlepsze wyniki druku, najwyższą jakość, jeśli chodzi o intensywność kolorów,nadzwyczajną ostrość konturów i wyeliminowanie rozpływania atramentów na dzianinie.

Z kolei druk bezpośrednio na materiale był do tej pory utrudniony, ponieważ farby bardzo się rozpływały, a uzyskiwana intensywność kolorów pozostawała daleko w tyle za efektami powstającymi podczas innych procesów (sitodruk). Specjalne maszyny do druku bezpośredniego, które miały te braki wyrównywać, potrzebują otwartych materiałów flagowych i nie nadają się zbytnio do nadruków na tekstylnych ekranach czy banerach. Również na tych maszynach nie osiągnięto intensywności kolorów otrzymywanych w innych procesach.

Również maszyny skonstruowane specjalnie do druku flag, obrabiają INKTeX+ BC® bez żadnych problemów. W przypadku druku flag jest gwarantowana również bardzo dobra jakość jeśli chodzi o przebicie na drugą stronę (rzędu 90 – 95%). Efekt ten jest możliwy dzięki zastosowaniu kombinacji specjalnych procedur wykańczających materiał oraz środków pomocniczych wziętych z fazy wstępnego przygotowywania druku. Działanie to daje ponadto także poprawę intensywności kolorów i ostrości konturów w przypadku stosowania barwników rozpuszczalnikowych.

Tags:

Comments are closed.