Obrazy w dekoracji ścian.

Technologią Giclee możemy wytworzyć obrazy na ścianę do każdego wnętrza. Trwałość kolorów szacuje się na ponad sto lat. Tak więc jest to idealny sposób na ozdobienie. Wiodący twórcy sztuki nowoczesnej produkują tą techniką tryptyki czy obrazy wieloczęściowe.

Należy pamiętać, że w technice Giclee należy stosować tylko naturalne, bawełniane płótno. Kluczowym aspektem jest również stosowanie naturalnych, drewnianych krosien malarskich. Prosimy zauważyć, że płótno bawełniane naciągnięte na drewniane krosno to tzw. blejtram. Niektórzy producenci stosują płótna poliestrowe, ale ten sztuczny wymiennik prawdziwego płótna bawełnianego nie jest polecany.

W internecie możemy znaleźć wiele obrazów sławnych artystów. Wśród najlepszych firm z branży znajduje się GaleriaLU.pl. W ofercie galerii znajdą Państwo reprodukcje takich tuzów jak: Auguste Renoir, Caspar David Friedrich, Claude Monet jak i wielu innych. Nie zapominajmy o obrazach wykonanych ze zdjęć.

Technologia Giclee wywodzi się od użytego przez Jacka Duganna neologizmu zaczerpniętego z jęz. francuskiego. Sama technologia to sztuka wydruków cyfrowych obrazów na ścianę. Wykorzystuje się do tego celu nowoczesne wielkoformatowe drukarki atramentowe. Trzeba mieć na uwadze, że druk atramentowy jest jednym z droższych rodzajów druku. Tak więc za jakością obrazu Giclee musi iść wyższa cena.

Do upiększenie ścian naszych biur możemy wykorzystać obrazy na ścianę czy reprodukcje obrazów przygotowywane techniką Giclee. Jest to jedna z optymalnych technik realizacji obrazów.

Istnieje wiele technik dekoracji ścian. Do nie do przecenienia dekoracji zaliczymy obrazy nowoczesne. Obecnie, kiedy każdy z nas jest zabiegany, pozytywne oddziaływanie działalności artystycznej jest nie do przecenienia. Wszyscy potrzebujemy pięknych obrazów wkoło nas.

W XXI wieku przywiązujemy do zdobień ścian naszych domów czy biur coraz większą wagę. W miejscach tych spędzamy wiele czasu. Co za tym idzie, mamy nadzieję, że między innymi ściany będę przyciągały nasze oczy, co da nam wiele szczęścia.

Tags:

Comments are closed.