Witryna internetowa gwarancją sukcesu

W XXI wieku internet odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Nie wyobrażamy sobie, aby dana firma nie posiadała własnej strony www, dlatego tak ważnym procesem jest stworzenie odpowiednio dobranej witryny internetowej pod względem:
– kolorystyki (tak by przyciągała, a nie raziła klienta),
– zawartych na niej informacji
– poprawności ortograficznej i stylistycznej
– odpowiednio dobranej grafiki

Odpowiedni wybór grafiki to połowa sukcesu. Nie należy przesadzać z ilością zdjęć zawartych na stronie oraz z ich rozmiarem. Wpływa to w głównej mierze na szybkość ładowania strony. Ponadto zdjęcia powinny być wykonane w bardzo dobrej jakości, by uniknąć efektu rozmycia się. Możemy także użyć opcji antialiasingu czyli wygładzenia poszarpanych krawędzi.

Bardzo ważnym czynnikiem gwarantującym przejrzystość strony jest odpowiedni dobór kolorów w szczególności w tle oraz w tekście. Zazwyczaj staramy się unikać rażących, jaskrawych barw, odpychających potencjalnych klientów. Zły dobór kolorów pomiędzy tłem a tekstem sprawia, iż strona jest nieczytelna i nieprzyjazna. Starajmy się wybierać kolory stonowane, pastelowe, gustownie połączone ze sobą.

Pamiętajmy najważniejsza jest idea serwisu, jej kolorystyka czy oprawa graficzna, bowiem te cechy przyciągają uwagę odwiedzających. Strona pozostanie wówczas zapamiętana i zwiększy się jej oglądalność, a co za tym będzie coraz częściej pojawiać się w wyszukiwarkach internetowych. Widoczność w internecie sukcesem Twojej firmy.

Strona powinna mieć czytelny układ, dobrze dobrane menu pozwalające łatwo poruszać się po niej. Sprawdzajmy poprawność zarówno ortograficzną, interpunkcyjną jaki i stylistyczną zawartego tekstu. Ważną rolę odgrywa także bieżąca aktualizacja strony, umieszczanie informacje o nowościach w firmie oraz odpowiadanie na korespondencje.

Tags:

Comments are closed.