Witryna internetowa gwarancją sukcesu

W XXI wieku internet odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu. Nie wyobrażamy sobie, aby dana firma nie posiadała własnej strony www, dlatego tak ważnym procesem jest stworzenie odpowiednio dobranej witryny internetowej pod względem:
– kolorystyki (tak by przyciągała, a nie raziła klienta),
– zawartych na niej informacji
– poprawności ortograficznej i stylistycznej
– odpowiednio dobranej grafiki

Przede wszystkim musimy się zastanowić się nad tym jakie informacje powinny być zawarte na naszej stronie oraz w jaki sposób je przedstawić by były one czytelne i jasne dla wszystkich odwiedzających. Powinniśmy uwzględnić następujące przyciski znajdujące się na witrynie:
– o firmie (wszelkie dane dotyczące jej powstania, profilu działalności)
oferta (dostępne w sprzedaży produkty firmy)
– cennik
– galeria (produktów bądź realizacji firmy)
– kontakt (wszelkie dane teleadresowe, numery komunikatorów, itp)

Bardzo ważnym czynnikiem gwarantującym przejrzystość strony jest odpowiedni dobór kolorów w szczególności w tle oraz w tekście. Zazwyczaj staramy się unikać rażących, jaskrawych barw, odpychających potencjalnych klientów. Zły dobór kolorów pomiędzy tłem a tekstem sprawia, iż strona jest nieczytelna i nieprzyjazna. Starajmy się wybierać kolory stonowane, pastelowe, gustownie połączone ze sobą.

Odpowiedni wybór grafiki to połowa sukcesu. Nie należy przesadzać z ilością zdjęć zawartych na stronie oraz z ich rozmiarem. Wpływa to w głównej mierze na szybkość ładowania strony. Ponadto zdjęcia powinny być wykonane w bardzo dobrej jakości, by uniknąć efektu rozmycia się. Możemy także użyć opcji antialiasingu czyli wygładzenia poszarpanych krawędzi.

Pamiętajmy najważniejsza jest idea serwisu, jej kolorystyka czy oprawa graficzna, bowiem te cechy przyciągają uwagę odwiedzających. Strona pozostanie wówczas zapamiętana i zwiększy się jej oglądalność, a co za tym będzie coraz częściej pojawiać się w wyszukiwarkach internetowych. Widoczność w internecie sukcesem Twojej firmy.

Tags:

Comments are closed.