Kredytowe ABC

W obecnej dobie kryzysu, coraz częściej pojawiają się banki i parabanki, które oferują kredyty. Aby nie wpędzić się w większe tarapaty finansowe, dobrze jest uważnie zapoznać się ze szczegółami danej oferty. Przykładowo, jeśli zależy nam na tym by płacić niskie raty, a do kredytu oferowane jest ubezpieczenie, warto zapytać czy jest ono obowiązkowe. Jeśli ubezpieczenie jest opcjonalne możemy z niego zrezygnować.

Kredyty gotówkowe są tak jakby pożyczką od banku powierzoną na określony termin. Do momentu upływu czasu, klient, który wziął taki kredyt, ma obowiązek go spłacać zgodnie z warunkami umowy, którą zawarł z bankiem. Zanim klient podpisze taką umowę, może poprosić o egzemplarz projektu umowy. W takim projekcie zawarte są wszystkie warunki, które będą obowiązywać po podpisaniu umowy. Jeśli nam to nie odpowiada, nie musimy podpisywać umowy po zapoznaniu się z projektem.

Banki prócz kredytów oferują także pożyczki gotówkowe. Zasadniczo od kredytów, różnią się one drobnymi detalami. Przede wszystkim, chodzi tu o dokumenty związane z wypowiedzeniem umowy oraz reklamacjami. Wszystko to jest oczywiście też uzaleznione od danej placówki bankowej. Jeżeli zastanawiamy się nad tym czy wziąć kredyt czy też pożyczkę, warto dopytać doradcę w banku odnośnie szczegółów związanych z danym produktem bankowym.

W wypadku, gdy nie bardzo wiemy, który bank posiada aktualnie najlepszą ofertę dla nas, możemy skorzystać z porównywarki kredytowej. Taką porównywarkę bardzo prosto możemy odszukać w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo hasło porównywarka kredytów gotówkowych a następnie przeszukać odpowiednie strony. Porównywarka jak sama nazwa wskazuje pomoże nam porównać oferty poszczególnych banków i ułatwi nam dokonanie wyboru.

Gdy interesuje nas kredyt gotówkowy czy też pożyczka gotówkowa, warto zwrócić uwagę na to czy w danym banku jest obecnie promocja. Szczególnie atrakcyjne są tak zwane promocje 0%. Taka promocja oznacza, że decydując się na kredyt w banku płacimy jedynie raty i ewentualne ubezpieczenie, natomiast odsetki nie są naliczane. Promocje 0% pojawiają się parę razy w roku, więc warto się o nie pytać.

Tags:

Comments are closed.