Dom a maszyna

Ogromna liczba urządzeń jaką posiadamy prócz dobrodziejstw jakie ze sobą niesie ma pewne minusy jednym z nich jest zajmowanie dużej ilości miejsca. Same kable łączące z źródłem prądu często tworzą prawdziwą “siatkę szpiegowską” w pomieszczeniu. Dogodnym rozwiązaniem zmniejszającym to zjawisko jest bezprzewodowa technologia np.bezprzewodowe głośniki które możemy rozstawić jak chcemy nie martwiąc się o kable i ich zasięg.

Inteligentny dom wydaje się być abstrakcyjne?Jak budynek może posiadać inteligencje gdy nie jest osobą? Takie klasyczne myślenie musi teraz przejść przekształceniu. W czasach kiedy postęp technologiczny jest tak zaawansowany że człowiek nie interesujący się na bieżąco nowinkami bardzo szybko zostaje w tyle. Inteligencja zostaje zaszczepiona w domach dla wygody i oszczędności czasu człowieka.

Budynek może być tradycyjny i staromodny ale może też wychodzić poza znaną codzienność. Automatyka domowa to coraz silniej cieszącą się zainteresowaniem moda, za pomocą której właściciel domu i wszyscy jego mieszkańcy mogą się poczuć komfortowo oraz wygodnie. Bezprzewodowa technologia np.z-wave umożliwia kierowania wieloma urządzeniami za pomocą jednego pilota.

Wygodnym urządzaniem przydatnym w każdym nowoczesnym domu jest uniwersalny pilot, którym możemy sterować zarówno rolety okienne, okna, ogrzewanie czy naświetlenie jak i bramy garażowe. Najnowsze technologie nie tylko są energooszczędne ale też zamontowanie np. alarmu czy w Warszawie czy Piasecznie gwarantuje nam bezpieczeństwo zarówno gdy jesteśmy w domu jak i w czasie naszej nieobecności.

Posiadając duża liczbę urządzeń i jeden uniwersalny pilot do ich sterowania nie zawsze może być wygodne gdy nasz dom jest na tyle przestrzenny że sygnał może nie docierać od miejsca w którym się znajdujemy do odbiornika. Dla uniknięcia takich sytuacji należy się dodatkowo wyposażyć w przedłużacz podczerwieni. Pozwala on na rozszerzenie zakresu pilota, który działa tylko z bliska.

Tags:

Comments are closed.