Jak przygotować się do opalani?

Przygotowując się do opalania w solarium powinniśmy zadbać o dokładne umycie całego ciała. Różnego rodzaju zanieczyszczenia, a zwłaszcza kurz negatywnie wpływają na proces opalania i zmniejszają jego skutki. Szczególnie powinniśmy zadbać o twarz i przed każdym skorzystaniem z solarium oczyścić ją mleczkiem czy tonikiem. Na umytą skórę nałóżmy kosmetyki do opalania, które przyspieszą jego proces i sprawią, że opalenizna będzie wyglądała naturalnie. Dodatkowo odżywią skórę.

Praktycznie każda kobieta i niejeden mężczyzna lubią cieszyć się ładną opalenizną. Latem w naturalny sposób nasza skóra przybiera brązowy kolor, ale zimą musimy o nią zadbać sami. Wówczas najczęściej korzystamy z solarium. Aby nasza opalenizna wyglądała świeżo i kusząco musimy używać kosmetyków do opalania. Na rynku istnieją specjalne kosmetyki do solarium, które łagodzą jego negatywny wpływ na naszą skórę, pozwalają na szybsze opalanie się i utrzymanie efektu przez długi czas.

Kosmetyki do opalaniasą specjalnymi kosmetykami, które stosuje się wyłącznie do opalania solaryjnego. Jako, że niektóre z nich nie posiadają filtrów UV, nie mogą być używane do tradycyjnych kąpieli słonecznych. Ich podstawowym zadaniem jest utrzymanie opalenizny oraz ochrona skóry. Kosmetyki do opalania są bogate w witaminy i składniki pielęgnacyjne, a ich działanie przyspiesza opaleniznę równocześnie wpływając na jej naturalność.

Zima to czas, kiedy chętnie odwiedzamy solarium, by poprawić wygląd swojej skóry, poprawić sobie samopoczucie i przede wszystkim się rozgrzać. Jednak jak często możemy odwiedzać solaria by sobie nie zaszkodzić? Z pewnością regularne opalanie się w solarium nie będzie służyło naszej skórze, dlatego wybierajmy solaria o mniejszej mocy lamp. Kosmetyki solaryjne, dostępne obecnie na rynku skutecznie wzmogą działanie lamp i przyspieszą opalanie.

Klimat, w którym żyjemy dostarcza nam wielu miesięcy, w którym brakuje nam słońca, potrzebnego do zachowania dobrego samopoczucia. Dzięki istnieniu gabinetów kosmetycznych, gdzie mamy również dostęp do solarium możemy przez okrągły rok cieszyć się ładną opalenizną i siłą witalną. Pamiętajmy jednak, aby z solarium korzystać rozsądnie i niezbyt często. Dzięki temu nie grożą nam choroby skóry. Zadbajmy też o odpowiednie dla naszej skóry kosmetyki do opalania na solarium.

Tags:

Comments are closed.