Platforma wydawnictw

Poszukujący optymalnego dostawcy dla swojego zapotrzebowania rejestruje zamówienie w portalu i dostaje natychmiastową informacje o dostępności zamawianego towaru a następnie może wybrać najkorzystniejszą ofertę jego realizacji. Zamówienia duże lub nietypowe przedstawiane są na wirtualnym rynku zamówień gdzie czekają na oferenta

Platforma Wydawnictw umożliwia przeprowadzenie akcji promocyjnej poprzez konsolidację działań promocyjnych w małych sieciach księgarskich i rozproszonych księgarniach indywidualnych. Promocje mogą również objąć księgarnie internetowe. Każda Księgarnia może zarejestrować się w portalu i określić standard możliwych do przeprowadzenia u siebie działań promocyjnych (liczba witryn, rodzaj miejsc ekspozycyjnych terminy akcji, szczegóły swojej lokalizacji).

W ten sposób księgarnia wchodzi do rejestru miejsc promocyjnych. Firma, która chce zorganizować promocję swojego tytułu, wskazuje czas akcji oraz oczekiwane standardy jej realizacji. Następnie uzyskuje dostęp do miejsc promocyjnych zarejestrowanych w portalu i dokonuje wyboru zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki temu, z jednego miejsca, wydawca może przeprowadzić skoordynowaną akcję promocyjną wśród rozproszonych księgarń, do których bezpośrednie dotarcie byłoby trudne i czasochłonne.

Platforma Wydawnictw stanowi bazę danych książek które są dostępne w Polsce w księgarniach i w Internecie. Jest ona aktualizowana na bieżąco. Użytkownik nie tylko przegląda bazę ale ma możliwość dodawania rekordów (zarówno własnych, jak i tych które są w jego dyspozycji), a także ich aktualizacji i podawania informacji o dostępności poszczególnych tytułów ze swojej oferty.

Giełda ofert pozwala zarówno na wyszukanie najkorzystniejszej oferty zakupu, jak i upłynnienie nadwyżek magazynowych, czy to przez aktywne odpowiadanie na oferty zakupu, czy tworzenie własnych ofert sprzedaży. Umieszczając w portalu informacje o swoim asortymencie i dostępnych stanach magazynowych oraz o cenach dla poszczególnych publikacji użytkownik wchodzi na wirtualny rynek ofert.

Tags:

Comments are closed.