E-biznes i marketing internetowy

Programy partnerskie i sieci afiliacyjne to najpopularniejsze i najlepsze sposoby zarabiania w internecie. Oba rozwiązania mają, oprócz zalet, także wady. W tym artykule spróbuję odpowiedzieć, które z tych rozwiązań jest lepsze z punktu widzenia partnerów / wydawców.

Jeżeli chodzi o stabilność współpracy to indywidualne programy partnerskie biją swojego przeciwnika na głowę. Nie zdarzyło mi się bowiem do tej pory, aby jakiś program zaprzestał wypłacać pieniądze lub w ogóle zniknął z rynku. W sieciach afiliacyjnych niestety, nagła informacja o wycofaniu programu już nawet nikogo za bardzo nie dziwi. Uważam, że nie powinno tak być, ponieważ naraża to często wydawcę na duże straty finansowe i czasowe.

W większość indywidualnych programów partnerskich jest osoba, odpowiedzialna za jego prowadzenie. Poza rozwijaniem programu, jest on także odpowiedzialny za kontakt z partnerami. Dzięki temu, jeśli pojawi się jakiś problem lub zapytanie, bardzo szybko można go rozstrzygnąć lub wyjaśnić wątpliwości.
W sieciach afiliacyjnych jest to trochę bardziej skomplikowane. Zwykle wydawca ma swojego opiekuna, do którego może się zwrócić z pytaniem o pomoc. Często jednak trzeba czekać na odpowiedzi od właściciela danego programu.

Odnoszę wrażenie, że osoby odpowiedzialne za zarządzanie indywidualnymi programami partnerskimi zdecydowanie bardziej dbają o swoich partnerów, niż to bywa w przypadku programów w sieciach afiliacyjnych. Świadczy o tym m.in. ilość i jakość materiałów reklamowych. W indywidualnych programach jest ich zwykle więcej i co ważne, charakteryzują się również lepszą jakością.

Rejestracja w sieciach afiliacyjnych jest procesem dużo bardziej skomplikowanym i długotrwałym niż w indywidualnych programach partnerskich. Podczas rejestracji należy podać swoje pełne dane osobowe, wraz ze stronami www. Po wypełnieniu formularza, wydawca musi poczekać na akceptację konta. W indywidualnych programach partnerskich system rejestracji jest rozwiązany dużo lepiej. Podaje się zwykle tylko podstawowe dane, takie jak identyfikator, adres e-mail oraz hasło. Resztę danych można uzupełnić dużo później.

Tags:

Comments are closed.