Elementy z konglomeratu w domu

Konglomerat to interesujący sposób na uatrakcyjnienie swojego mieszkania i dodanie mu niepowtarzalnego charakteru. Jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego kamienia.

Wymieniać można by długo. Zamiast tego lepiej skupić się na pozytywnych stronach kamienia, jakim jest konglomerat. Niewątpliwie jest lżejszy od kamienia, a jego cena zwykle jest mniejsza. Konglomerat jest wytrzymały na wysokie temperatury oraz środki chemiczne, niepożądane w przypadku innych tworzyw.

To w istocie zmielony kamień (marmur, granit) złączony żywicą poliestrową. Konglomerat to dobry kompromis miedzy zwolennikami marmuru i granitu. Jak wiadomo, zarówno jeden, jak i drugi, mają swoje dobre i złe strony.

Jak więc widać, kompromisy się przydają nawet w branży budowlanej. Nie zawsze trzeba rezygnować z jednego, żeby otrzymać coś innego, a najlepszym tego przykładem może być właśnie konglomerat.

Konglomerat, mimo zarysowań, zanieczyszczeń, można łatwo przywrócić do początkowego stanu – po wyszlifowaniu prezentuje się jak nowy. Umożliwia również na uzyskanie ciekawych efektów wizualnych, np. dzięki wbudowaniu w blaty drobinek z brokatu.

Tags:

Comments are closed.