Filmy lotnicze atrakcji turysty

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie UAV to nie zabawki. Urządzenia obecnie dostępne z łatwością osiągają zdjęcia pułap 400mAGL (Above Ground Level – nad poziomem gruntu), przez co w nieodpowiedzialnych, lub niewprawnych rękach mogą stać się zagrożeniem zarówno na osób i mienia na ziemi jak i ruchu lotniczego.

Zdjęcia wykonane z powietrza możemy wykorzystywać w wielu dziedzinach. BSP (Bezzałogowe Statki Powietrzne) były do niedawna domeną służb specjalnych. Spotykaliśmy je dotychczas jedynie w filmach i programach telewizyjnych, głównie o siłach specjalnych. Dzięki postępowi technicznemu oraz udostępnieniu usług takich jak GPS (Global Positionig System) dla potrzeb użytkowników cywilnych, wszelkiego rodzaju drony i roboty stały się ogólnodostępne.

Nieszablonowy montaż i obróbka zdjęć lotniczych dopełnia dzieła. Liczy się dobry pomysł, nietypowy scenariusz, dron z dobrym aparatem fotograficznym na pokładzie, ponadprzeciętne umiejętności pilotażu. Mając to wszystko możemy niemal przenieść się wysoko nad Ziemię i bujać w chmurach:)

Fotografie lotnicze od dawna fascynują człowieka. To najbezpieczniejsza metoda obejrzenia ziemi z powietrza, bez konieczności odrywania się samemu od ziemi. Dzięki coraz popularniejszym dronom stało się to nie tylko możliwe, ale też łatwiejsze.

Fotografia i filmy lotnicze wykonywane na obszarach turystycznych również musi być podporządkowana przepisom i być wykonywana przez odpowiedzialnych operatorów dronów.

Obecnie zdjęcia lotnicze z dronów spotyka się bardzo często w mediach. Jako tańsza i mniej kłopotliwa alternatywa dla śmigłowców i samolotów załogowych są doskonałym uzupełnieniem dla relacji reporterskich. Szersza dostępność stosunkowo niedrogich modeli o bardzo dobrych właściwościach i prostocie obsługi otwiera jednak szersze pola ich zastosowania. Prezentacje lotnicze miast czy atrakcji turystycznych to tylko niektóre z nowych dziedzin wykorzystania latających robotów.

Na przykład: uzyskanie tego typu fotografii: miasto z lotu ptaka wymaga sprawdzenia planu lotów dla danego obszaru, zgody Kontrolera Ruchu z pobliskiego lotniska oraz znalezienia odpowiedniego miejsca, które w przypadku awarii zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo ludzi i mienia na ziemi. Jedną ze zdobyczy techniki w dziedzinie dronów jest system Fail Safe. Dzięki niemu statek powietrzny, który wymknie się z zasięgu, lub odniesie jakieś uszkodzenia, wraca na z góry ustalony pułap, przemieszcza sie do miejsca startu i delikatnie ląduje.

Tags:

Comments are closed.