Ubrania dziecięce – jak kupować

Znowu napotykamy problem, bo nie wszyscy producenci prezentują takie tabele. Aby to uprościć wiele sklepów w internecie udostępnia tabele wymiarów, będące pomocnymi do określania odpowiedniego rozmiaru ubranka. Przedstawione tabele mają charakter orientacyjny. Dobrym zwyczajem jest przedstawianie zestawień rozmiarów faktycznych dotyczących konkretnego ubranka, przykładowo stroje na basen.

Rozbieżności te możemy spostrzec n.p. nabywając ubranka pochodzące od różnych producentów. Doskonałym sposobem na dobranie rozmiaru ubranka jest korzystanie z tabeli rozmiarów wytwórcy. W kolejnym kroku nastepuje porównanie tych wymiarów z wymiarami naszego dziecka lub ubranka, które jest dobre na dziecko.

Wiele z Państwa zastanawia się jak dobrać rozmiar ubranka dla dziecka. To ważna kwestia przy zakupach na odległość. Dosyć często pomimo identycznego rozmiaru na metce ubranka dla dzieci posiadają różne wymiary.

Ustalając rozmiar, pamiętajmy o rozwadze. Myślę tu o specyfice niektórych artykułów czy ubranek. Dobierając bluzki do spodni nie zapominajmy, iż powinna być ona nieco dłuższa niż n.p. T-shirt do szortów. Pamiętajmy też, aby kupując w internecie opierać się na tabelach wymiarów rzeczywistych. W razie wątpliwości pytajmy sprzedawcy.

Podobny problem występuje przy rozmiarze czapek, bo dzieci w jednakowym wieku mają różne rozmiary główki. Zależy to od swoistych cech. Nie podaje się na ogół rozmiaru czapki w kontekście wieku. Bielizna majtki – tu również pojawiają się podobne odstępstwa. W erze wymiarów S,M,L zdarza się że slipy w rozmiarze S będą odpowiednie i dla 3 latka i dla 6 latka.

Zestawienia wymiarów rzeczywistych są w tej chwili najtrafniejszym rozwiązaniem, w zakupach elektronicznych. To rozwiązanie czasochłonna ale dostarczające rzetelnych informacji. Publikowanie tabel stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych kupujących. Kupując tymi wymiarami powinien się kierować klient. Zauważmy, że wiele e-sklepów wdraża zasadę wszystko dla dziecka – klienta. Pamiętajmy, że nie wszystko można zmieścić w tabelach. Pozostańmy otwarci na pytania potencjalnych klientów.

Tags:

Comments are closed.