Czy fotografia cyfrowa jest trudna

Fotografia jest nieustannie widoczna w naszym świecie. Spotykamy ją codziennie. Od chwili gdy zapanowała era fotografii aparatami cyfrowymi stopniowo większa ilość amatorów może cykać świetnej jakości zdjęcia na wakacjach. Można powiedzieć że fotografia spowszedniała.

Co to jednak jest fotografia komercyjna? Na ile zmieniła się w erze cyfrowej i jak bardzo odróżnia się od fotografii pamiątkowej? Fotografia reklamowa to zdecydowanie co innego niż fotografia pamiątkowa. Fotografia fashion, zdjęcia packshot i fotografia ślubna to niezaprzeczalnie odmienna fotografia aniżeli amatorskie zachowywanie w kadrze chwil.

Era cyfrowa zobligowała wielu fotografów do przemian technicznych ale najważniejsza niezmiennie została kreatywność i perfekcja techniki. Fotografia komercyjna to nie jedynie udane zdjęcie. Wykonane zdjęcie musi nawiązywać do współczesnych trendów i zaspakajać wygórowane wymogi techniczne. Problematycznym etapem pracy profesjonalnego fotografa jest łączenie profesjonalnych zdjęć z ograniczonym zasobem gotówki zleceniodawcy.

Tags: ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.