LED-co to?

Zastosowanie żarówek jednoznacznie kojarzy się nam z celem pozyskania oświetlenia jednak żarówki LED są różne. Są oczywiście te do tradycyjnego oświetlania ale jednym z bardziej interesujących przykładów jest oświetlenie do hodowli roślin zwane z angielskiego “grow”. Zastosowanie tych żarówek jest przede wszystkim popularne wśród specjalistycznych hodowców, szklarni, uniwersytetów.

Decydując się na oświetlenie LED ważne abyśmy zapoznali z ofertami które składają nam hurtownie i producenci żarówek LED. Musimy porównać dostępne nam opinie na temat tego rodzaju oświetlenia. Żarówki LED nadal są drogie wiec ważne jest by wydana kwota pieniędzy była adekwatna do jakości. Do najchętniej kupowanych można bez zmiennie wymienić żarówki Philips oraz Osram.

Nowoczesne żarówki ksenonowe emitują białe, równomiernie rozłożone (dzięki zwierciadłu) światło, inne niż znane z większości nawet halogenowych żarówek. Są używane w np.lampkach taktycznych i światłach samochodu jako światła mijania i drogowe równolegle. Ze względu na zastosowanie ksenonu zamiast argonu żarówki xenonowe uruchomiają się bardzo szybko z argonem zajmowało by to kilka minut.

Żarówka Led a prawidłowo lampa LED z wbudowanymi diodami elektroluminescencyjnymi jest umieszczana w obudowie pozwalającej użyć je w obudowie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek.Oświetlenie Led cieszy się popularnością ze względu na wyższą trwałość od tradycyjnych żarówek i wyższą tolerancje napięcia roboczego. Lampy LED o wiele mniej również się nagrzewają.

Gdy chcemy zamontować w naszym domu oświetlenie LED istotne abyśmy wybrali produkt który będzie nam najbardziej odpowiadał gdyż możliwości mamy wiele. Paski LED zazwyczaj stosuję się w celu dekoracji pomieszczeń, podświetlenia danego elementu. Do tego wykorzystuję się również profile oświetlenia LED które są wykonane z aluminium albo też plastiku, jest to grupa komponentów do dekoracji.

Tags:

Comments are closed.