Fenomen jakim są strony mobilne

Wniosek jest jednoznaczny – firma bez strony mobilnej jest dostępna w sieci tylko dla połowy aktywnych internautów i to dla tej “gorszej” połowy ponieważ wiadomym jest, że bardziej aktywnymi użytkownikami sieci są Ci, którzy mają internet zawsze przy sobie – to dlatego projektowanie stron mobilnych jest tak istotne.

To oznacza, że strony mobilne, są przyszłością światowego internetu a dynamiczny rozwój tej branży i nieustannie rosnące zainteresowanie urządzeniami mobilnymi, są dowodem na to, że każdy kto poważnie myśli o skutecznym docieraniu do swoich Klientów – musi bezwzględnie wziąć pod uwagę projektowanie stron mobilnych.

Nie jest żadną tajemnica, ze obecnie, prawie każdy telefon komórkowy wyposażony jest w przeglądarkę internetową o możliwościach zbliżonych do przeglądarek dostępnych na komputerach. Dzięki temu, mobilne strony internetowe przypominają, pod względem funkcjonalności, tradycyjne witryny ale ich zaletą jest dostępność z każdego miejsca.

To wszystko sprawia, że obecne strony mobilne, przeznaczone na urządzenia przenośne, które są w tej chwili uzupełnieniem dla tradycyjnych stron internetowych, staną się standardem samym w sobie i zaczną zastępować swoje tradycyjne wersje desktopowe, tak samo jak kilka lat temu laptopy i notebooki zastąpiły komputery stacjonarne.

Jednak dla kogo jest to dobra wiadomość? Na pewno dla tych, którzy spędzają w sieci dużo czasu, i lubią być on-line w kawiarniach, centrach handlowych czy na mieście. Dzięki stronom mobilnym, zawsze będą na bieżąco z informacjami ze świata, z łatwością odnajdą pobliską restaurację a nawet przejrzą menu czy zarezerwują stolik zanim pojawią się tam osobiście. Projektowanie stron mobilnych daje im to, czego tradycyjne strony www nie są w stanie zaoferować.

Statystyki są nieubłagane – obecnie ponad 40% polskich internautów, korzysta codziennie z internetu poza biurem, będąc w komunikacji miejskiej, w drodze do pracy, w centrum handlowym, w kawiarni czy gdziekolwiek indziej. Wszystko dlatego, że strony mobilne dają błyskawiczny dostęp do tego, czego aktualnie poszukujemy z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym stałym elementem ewolucji są zmainy, a projektowanie stron mobilnych jest doskonałym tego przykładem.

Tags:

Comments are closed.