Leasing bez bik

Leasing konsumencki to alternatywa dla kredytów oferowana przez brokerów leasingowych. W założeniu leasing konsumencki ma być tańszy od kredytu czym zachęcić ma potencjalnych klientów chętnych do pożyczenia pieniędzy w tej właśnie formie. Jako źródło dochodu niezbędne aby móc skorzystać z leasingu konsumenckiego akceptowalne jest zatrudnienie na czas określony, renta, emerytura, rolnicy, zawody wolne i wiele innych.

Obecnie wydaje się, że leasing dla firma, to jedna z bardziej popularnych metod finansowania działalności firmy. Pozwala ona na szybki rozwój bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy z własnego budżetu, a co za tym idzie nie zamrażamy środków, które możemy przeznaczyć na inny cel. Dzięki leasingowi możemy, na przykład wymienić naszą flotę samochodów nie ponosząc przy tym dużych kosztów jednostkowych.

Faktoring rodzaj transakcji handlowych powstały w krajach anglosaskich, który polega na pośrednictwie handlowym, w którym instytucja finansowa nabywa od przedsiębiorstw niewymagalne roszczenia o zapłatę pieniędzy należnych im z tytułu prowadzonej działalności. Opisany model jest podstawą działalności obecnego leasingu, gdzie również występuje podmiot działający oraz instytucja finansująca.

Wybranie leasingu jako formy wsparcia finansowego dla naszej firmy musi być przemyślane i dobrze zaplanowane, ponieważ finansowanie inwestycji poprzez leasing ma tylko wtedy sens, jeżeli środki zaoszczędzone na leasingu przeznaczymy na dalszy rozwój firmy. Jeśli bowiem środki te zostaną mówiąc kolokwialnie przejedzone, to nasz leasing będzie mijał się z celem, dlatego powinniśmy mieć opracowany dokładny plan.

Kredyty samochodowe to specjalnie przygotowana oferta przez firmy leasingowe dla przedsiębiorców, ale także dla prywatnych osób, która zakłada zaoferowanie pomocy finansowej przy kupnie nowego lub używanego auta. Jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chciałby wymienić flotę samochodową, ale nie chcą wydawać jednorazowo dużej sumy pieniędzy, które potrzebne są na inne sfery działalności firmy.

Tags:

Comments are closed.