Serwis sprzętu komputerowego Włocławek

Najbardziej wymagającymi użytkownikami komputerów są z oczywistych powodów gracze. Mnogość kart graficznych, procesorów płyt głównych oraz pamięci i zasilaczy oraz ilość kombinacji zestawów pozwala na tworzenie maszyn od kilkuset złotych do kilku a nawet kilkudziesięciu zł za urządzenie.

Warto pamiętać, że branża IT jest dziedziną która rozwija się bardzo dynamicznie a co za tym idzie standardy obowiązujące w pisania tego artykułu mogą ulec zmianie. Najprostszym rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego sklepu komputerowego w którym pracownicy złożą idealnie dopasowany do potrzeb sprzęt oraz zagwarantują serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Czy w każdym przypadku potrzebujemy mega wydajnej maszyny? Większość ludzi powie że tak, jednak często nie zdajemy sobie sprawy, ze mając bardzo wydajną maszynę i korzystając tylko z przeglądarki internetowej tracimy pieniądze. Wydajność komputera jest ściśle związana z poborem prądu im bardziej wydajne urządzenie tym więcej prądu konsumuje. Co prawda dzisiejsze komputery mają zaimplementowane odpowiednie układy ograniczające zużycie prądu jednak nie zawsze takie rozwiązania w pełni się sprawdzają.

Dzisiejszy artykuł zostanie całkowicie poświęcony problemom jakim należy sprostać aby zakupić dobry i niedrogi sprzęt komputerowy. Mnogość reklam i ofert sklepów mogą spowodować nie małe zamieszanie wśród ludzi którzy z branżą IT mają stosunkowo małe doświadczenie. Przekonywanie klienta o tym, że im czegoś więcej tym lepiej już dawno straciło rację bytu.

Podsumowując, jak powinien wyglądać minimalny zestaw komputerowy w dzisiejszych czasach. Dysk twardy minimum 500GB, pamięć ram min. 2gb zalecane pomiędzy 4 a 8GB, nagrywarka DVD płyta główna ze stosunkowo dużą ilością złączy typu usb (najbardziej popularny standard złączy komputerowych) oraz kartę graficzną, przy czym grafika w przypadku komputerów podstawowych wystarczy zintegrowana lub opcjonalnie montowana na złaczy PCI-E. Jeśli planujemy w przyszłości rozbudowę komputera to warto zastanowić się nad zakupem dobrej płyty głównej oraz zasilacza jednej z dobrych i uznanych firmy be qui et tak by nasz sprzęt nawet po rozbudowie miał jeszcze zapas mocy.

Tags:

Comments are closed.