motocyklowe,raty,do melexów,bezobsługowe

Do motorów muszą być stosowane specyficzne akumulatory motocyklowe różnią się one przede wszystkim, od standardowych akumulatorów samochodowych, mocą,kształtem a także mocowaniem klem do słupków akumulatora. Osobną grupą akumulatorów tzw. specyficznych są AGM, czyli akumulatory żelowe[link] są one w pełni bezobsługowe i przeznaczone do samodzielnego montowania. Stosuje się je do takich sprzętów jak alarmy, ups-y, kasy fiskalne, zabawki dziecięce typu samochodziki elektryczne czy wózki inwalidzkie, oraz wszystkie urządzenia elektryczne które wymagają zasilania tych akumulatorów.

W ostatnim czasie powstał nowy model akumulatorów typu [link]ZAP stosowanych w nowoczesnych autach osobowych. Zapewniają one bezawaryjną pracę w temperaturze od -40 do 80 stopni Celsjusza. Akumulatory firmy BOSCH zapewniają natomiast perfekcyjny rozruch pojazdom o średnim wyposażeniu w odbiorniki elektryczne. Oba typy akumulatorów są oczywiście bezobsługowe dzięki bardzo małemu zużyciu wody. Są to akumulatory hermetycznie zamknięte o wysokich prądach rozruchowych oraz dodatkiem srebra na płytach, z zabezpieczeniami ogniowymi.

Większa część społeczeństwa myśli, że do każdego sprzętu lub auta stosowany jest tylko jeden fabryczny akumulator. Większość ludzi jest w błędzie, gdyż wiele urządzeń w tym auta potrzebuje minimum dwa a nawet trzy akumulatory lub więcej. Są to oczywiście nie tylko samochody, ale także lub przede wszystkim ciągnik rolnicze, kombajny, wózki, systemy elektryczne na statkach morskich oraz wiele innych urządzeń potrzebujących dużej mocy rozruchowej pochodzące z akumulatorów. Wrocławnatomiast ma najwięcej dobrych sklepów z tego typu asortymentem.

Baterie trakcyjne lub mówiąc inaczej akumulatory trakcyjne to urządzenia z dodatkowymi osłonami pancernymi stworzone na bazie ogniw trakcyjnych. Charakteryzują się one długą żywotnością oraz niewysokim poziomem samorozładowania co jest niewątpliwie ich dużą zaletą. Stosuje się je przeważnie do pojazdów typu melex lub wózków widłowych, platformowych i maszyn czyszczących.

Prostowniki to nie tylko tak jak uważa wiele osób urządzenie do naładowania akumulatora samochodowego. Co prawda funkcja prostownika zawsze jest taka sama, a więc naładowanie jakiejś baterii, to już te baterie znacznie różnią się od siebie. Mogą to być na przykład akumulatory rozruchowe dużych maszyn produkcyjnych, mogą to być choćby akumulatory w wózkach widłowych czy nawet w wózkach inwalidzkich.

Tags:

Comments are closed.