Zagraniczne wyjazdy studenckie

Lloret de Mar to miejsce niekończącej się imprezy. Jeśli jedziesz na studenckie wakacje i chcesz się wyspać to unikaj Costa Brava.
Hotele w Lloret de Mar budowane były w większości w latach 60. Z tego też powodu trzeba pamiętać, że ich standard może czasami zawodzić.

Plaża w Lloret de Marjest bardzo duża. Pomimo, że latem przebywa w kurorcie ponad 100.000 ludzi, to każdy znajdzie swoje miejsce na plaży. Oferta plażowych rozrywek jest bardzo bogata. Skutery wodne, spadochrony, motorówki, banany, kajaki to tylko nieliczne z nich. Warto pamiętać, że często błędnie określa się miejscową plażę piaszczystą.

Udane wakacje studenckie to również zwiedzanie. Oddalona o 70 km Barcelona jest najpopularniejszym celem wycieczek w Katalonii. Wspaniałe miasto Gaudiego na długo zostaje w pamięci. Czarujące ogrody, stadion Camp Nou, Rambla – niesamowity deptak pełen magów czy pokaz tańczących fontann podobają się każdemu. Warto również wybrać się do waterparku w Lloret de Mar oraz na rejs statkiem to malowniczej Tossa de Mar.

W mojej ocenie plaża w Lloret de Mar to żwirek, który w niczym nie przypomina piasku znanego z Bałtyku. Warto zabrać ze sobą klapki albo sandałki, bo pierwsze kilka dni na boso jest nie do wytrzymania.

Dyskotek jest tutaj niezliczona ilość. Te najbardziej znane to: Tropics, St. Trop, Collossos, Moby’s, Universe, Bumpers, Hollywood, BaliHali. W każdej grana jest inna muzyka i panuje inny klimat. Miłośnicy szalonej imprezy do rana, show w pianie i półnagich nastolatek koniecznie muszą się wybrać do Tropicsa. Kilkupoziomowy klub położony jest tuż przy dworcu, na głównej promenadzie, obok Burger Kinga. Często występują tu najsłynniejsi na świecie DJ: Tiesto, Paul van Dyk i Six wielu innych. W cenie biletu jest drink. Dużą zaletą klubu jest możliwość zakupienia biletu tygodniowego. Kosztuje od znacznie mniej niż pojedyncze wejścia i ma kilka drinasów gratis.

Warto przed wyjazdem sprawdzić opinię o hotelu, do którego jedziecie. Najpopularniejsze hotele dla młodych ludzi to: hotel Copacabana, hotel Don Juan Center, hotel Garbi oraz hotel Florida. Każdy, kto jedzie na studenckie wakacje do Hiszpanii czytał z pewnością o magii nocnego życia Lloret de Mar.

Tags:

Comments are closed.