Automat do bramy

Bramy garażowe z napędem dają poczucie bezpieczeństwa wiedząc, że do naszego garażu nie dostanie się nikt nieproszony. Aby uniknąć niewygód związanych z użytkowaniem bramy, lepiej kupić taką, której wózek poruszany jest paskiem zębatym, a nie łańcuchem. Łańcuch niestety trzeba co jakiś czas smarować, co naraża zarówno garaż jak i samochód na skapujący z niego potem smar, a poza tym łańcuch pracuje głośniej.

Coraz częściej w dzisiejszych czasach spotykamy się z miejscami, do których wjazd ograniczony jest przez szlabany z kontrolą dostępu. Najbardziej popularnym przykładem są szlabany parkingowe z punktem poboru opłat za postój. Szlabany dzieli się na elektromechaniczne i elektrohydrauliczne. Przykładem elektromechanicznego jest właśnie szlaban parkingowy, którego budowa składa się z silnika i przekładni ślimakowej.

Istotnym elementem każdego wolnostojącego domu jednorodzinnego jest jego ogrodzenie. Ogrodzenia powinny być dopasowane do stylu poszczególnego domu, a także do charakteru otoczenia i sąsiedniej zabudowy. Inaczej bowiem ogradza się dużą willę na wsi, a inaczej małą miejską działkę. Przed wyborem ogrodzenia powinno się dobrze zaplanować pozostałe jego elementy takie jak: bramy wjazdowe, furtki czy skrzynki pocztowe.

Automat do bram można zainstalować we wszystkich rodzajach bram garażowych. Czujnik zainstalowany w bramie działając na fale radiowe nie tylko otwiera i zamyka bramę, ale także może uruchamiać światło w garażu, co z pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Kiedy brama napotyka jakąś przeszkodę automatycznie zostaje zatrzymana, po czym podnosi się do góry. Można również tak zaprogramować pilota, aby było zapalane także światło na podwórku.

Kiedy już wybudowaliśmy wymarzony dom i uwzględniliśmy w nim miejsce na samochód, kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej bramy garażowej. Coraz częściej klienci kierują się własną wygodą i wybierają bramę z napędem. Brama garażowa z napędem to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa naszego samochodu. Dzięki niej unikniemy wysiadania z auta w deszczu i śniegu, gdyż brama zamyka i otwiera się sama.

Tags:

Comments are closed.