wycena stron internetowych

Takie wyceny stron opierają się najczęściej na czterech podstawowych parametrach, które cechują daną stronę, lub serwis internetowy. Za chwilę je wymienimy, trzeba jednak pamiętać że wyceny na ich podstawie mają charakter czysto szacunkowy.

Niektóre witryny i strony internetowe a nawet rozbudowane portale mają bardzo wielu odwiedzających jednak w niewielkim stopniu przekłada się to na dochody serwisu czyli w efekcie na wartość strony www.

Zagadnienie określenia wartości czyli tzw wycena stron internetowych to problem, który nurtuje wielu analityków i ekspertów gospodarczych z dziedziny ebiznesu i emarketingu. Nie jest to doprawdy łatwe.

Od lat trwają w sieci próby stworzenia uniwersalnej metody wyceniania domen, stron i serwisów internetowych. Celem takich prób jest dostarczenie narzędzia do przybliżonej ale jednocześnie błyskawicznej wyceny witryn www.

Są to: PageRank (wartość liczbowa określająca jakość strony w oparciu o metodę nadawania rankingu indeksowanym stronom przez Google), liczba unikalnych dziennych odwiedzin, Alexa Rank (ranking stron w internecie) oraz na Alexa Backlinks (liczba stron linkujących do wycenianej strony).

Są też w internecie strony o niezbyt dużej liczbie odwiedzających, często o specjalistycznej lub niszowej tematyce, które osiągają stosunkowo duże przychody i mają duży współczynnik efektywności dochodowej.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele czynników wpływających na faktyczną wartość strony, która wynika przede wszystkim z bieżących i przyszłych przychodów witryny czy to z reklam czy też oferowanych na stronie produktów

Tym niemniej wycena wartości strony w oparciu o wymienione cztery czynniki jest bardzo przydatnym narzędziem, które pozwala na szybkie oszacowanie bieżącej i przyszłej wartości strony. Czas to pieniądz.

Warto powiedzieć jeszcze kilka słów o wartości Page Ranku. PageRank sluży do oceny stron WWW przez wyszukiwarkę Google. Jest to metoda nadawania stronom internetowym określonej wartości liczbowej z przedziału 0-10. PageRank jest parametrem, który służy do tworzenia rankingu stron zwracanych przez wyszukiwarkę

Tags:

Comments are closed.