ABC zdrowych włosów

Salony fryzjerskie w swoich usługach posiadają coś takiego jak sauna parowa. Jest ona idealnym zabiegiem głębokiego nawilżania każdego rodzaju włosów, a w szczególności włosów wysuszonych słabych zniszczonych, łamliwych i pozbawionych blasku. Daje efekt pięknych elastycznych i lśniących włosów, który jest nie do osiągnięcia w domowych warunkach.

Pierwsza zasada zdrowych włosów: “Myj je w letniej wodzie, spłukuj zimną “. Zasada ta ma proste odzwierciedlenie w odżywianiu włosów. Ciepła woda, nie gorąca, zapobiega wzmaganiu pracy gruczołów łojotokowych, które w dalszej fazie przyczyniają się do przetłuszczania włosów, z kolei zimna woda zamyka łuski włosa, co skutkuje gładszą i bardziej lśniącą fryzurą.

Kiedy Twoich włosów nie da się już uratować należy udać się do salonu fryzjerskiego Fryzjerzy w Katowicach polecają kuracje enzymatyczne i terapie kolagenowe. Dwufazowy zabieg wzmacniający włosy i przywracający im elastyczność. Fryzjer nakłada najpierw fluid o konsystencji żelu – Enzyme Extract Treatment z delikatnymi enzymami z papai – które usuną uszkodzone łuski włosa – a potem regenerujący preparat Collagen Therapy. Cena zabiegu to ok. 50 zł.

Inną metodą na zdrowszy wygląd włosów są ziołowe płukanki, które przyrządza się np. z pokrzyw, szałwii, czy kory dębu. Przecedzony napar z wybranych ziół miesza się z sokiem z cytryny. Po wystygnięciu płynu należy kilkakrotnie wypłukać nim umyte włosy. Fryzura uzyska zdrowy wygląd i połysk. Wielu fryzjerów przed przygotowaniem upięcia okazjonalne prosi klientki o zastosowanie tego zabiegu, ponieważ efekt końcowy fryzury jest lepszy.

Warto również sięgnąć po regenerujące maseczki do włosów na bazie naturalnych składników, które zalecą nam wszyscy dobrzy fryzjerzy dbający o włosy klienta. Ich zaletą jest to, że w łatwy sposób można je przygotować w domu, a produkty konieczne do ich wykonania są łatwo dostępne. Najbardziej popularnym kosmetykiem tego typu jest maseczka z żółtek jaj kurzych z dodatkiem odrobiny oliwy z oliwek lub oleju rycynowego.

Tags:

Comments are closed.