Balony

Wyróżniamy dwa typy balonów: jedne które umieją podnieść nas w powietrze. Są to balony na ogrzane powietrze także takie, które zabawiają nasze dzieci od najmłodszych lat. Wydaje mi się, że nie ma takiego dziecka na świecie, które nie lubiłoby balonów. Po prostu balonybalony dają bez liku radości.

Balony, które od wielu lat zabawiają nasze dzieci, noszą nazwę balony dmuchane. Były one wynalezione nieco później od tych na ogrzane powietrze. Są one dużo mniejsze od tych co potrafią nas unieść w powietrze. Najczęściej balonybalony te wykorzystywane są na imprezach oraz przez klowna w cyrku, aby zabawić publiczność. Można z nich robić przeróżne kształty np. pieski, króliki, węże itd…

Dmuchańce to też balony. Mogą mieć różne kształty. Mogą być zjeżdżalnią lub miejscem na, które wchodzisz i po prostu sobie podskakujesz takimi miejscami są owszem dmuchańce. Miejscami gdzie one się znajdują to np. Magiczna Kraina, Małpi gaj i Zygzak. Te miejsca to Eden dla młodszych dzieci.

Z balonów można zrobić tak zwane bomby wodne. Według mnie najlepiej wykonać tę „bombę”na śmingus dyngus. Wystarczy zamiast dmuchać balony nalać do niego wody, dobrze zawiązać i już wtedy trzeba wybrać sobie jakiś cel. Najlepiej młodszego brata albo mamę nie radze tatę bo on pewnie też ma kilka „bomb wodnych” w zanadrzu.:-)

Balony, które służą do zabawy wykonane są z gumy. Można nimi się po prostu bawić np. podbijać.
Są zarówno balony foliowe, które po napełnieniu helem unoszą się w powietrze. Dzieci muszą utrzymywać je mocno na sznurku bo inaczej by odleciały i wtedy dorośli musieliby kupić nowego balona. Pomyślicie, gdy dziecku taki balony wypadałby często dorośli doszliby w końcu do bankructwa.:-)

Tags:

Comments are closed.