brainsystem – efektywna nauka

Dlatego warto sobie przyswoić pewien zasób wiedzy aby posiadać go w zasobie pamięci podręcznej jaką w pewnym sesie stanowi ludzki mózg. W przypadku znajomości języków obcych jest to już niemal koniecznością bo z reguły nie będziemy mieć czasu na przeszukiwanie sieci.

Jest jeszcze wiele innych metod efektywnej nauki i szybkiego zapamiętywania. Warto się z nimi zapoznać. Każda stanowi swego rodzaju trening mózgu i jest gimnastyką umysłu. Przynosi więc pozytywne efekty u każdego, kto je stosuje.

Na przykład Technika skojarzeniowa polega na łączeniu nowych informacji z tymi już dobrze przez nas znanymi. Zapamiętując nowe słówko w języku obcym możemy skojarzyć je z dobrze nam znanym przedmiotem.

Z kolei Łańcuchowa metoda zapamiętywania polega na zapamiętywaniu kolejnych słówek łącząc je z poprzednimi. Technika rzymskiego pokoju jest pochodną od łańcuchowej metody zapamiętywania – polega ona na łączeniu słówek, zwrotów lub całych zdań z elementami w wyobrażonym pokoju.

Oczywistym jest, że niektórych sama myśl o nauce przyprawia o ból głowy i wtedy potrafimy znaleźć tysiące powodów aby moment przystąpienia do nauki odwlec, podczas gdy dla innych to chleb powszedni a dla niektórych przyswajanie wiedzy jest wręcz przyjemnością.

W dzisiejszym świecie zalewa nas fala informacji, dostęp do wiedzy jest niemal nieograniczony. Niemal każdą informację można znaleźć w internecie. Ale przynajmniej należy wiedzieć czego szukać i rozumieć czytane informacje

Prawdą jest, że uczenie nie każdemu przychodzi tak łatwo jak oddychanie, prawdą jest również, że istnieją różnorodne techniki wspomagające uczenie. Warto poznać metody szybkiej nauki. Będziemy mieć więcej czasu a nauka stanie się przyjemnością

Efekt ostateczny będzie różny u różnych osób bo każdy ma specyficzne predyspozycje i zdolności umysłowe. Dlatego warto poznać różne metody szybkiej nauki i ćwiczeń mózgu i wybrać najbardziej efektywną dla siebie.

Tags:

Comments are closed.