Obróbki blacharskie balkonu

Obróbki blacharskie balkonu to zdaniem jednych, kluczowy element wykończenia, według zaś innych – zupełnie niepotrzebna praktyka. Obróbki blacharskie balkonu wydają się chronić przed wilgocią, a sama listwa z kapinosem wydaje się być mało profesjonalnym rozwiązaniem.

Nie można więc jednoznacznie rozstrzygnąć, czy obróbki blacharskie balkonu są czy nie są niezbędne, a nasza intuicja może nie być w tej kwestii najlepszym doradcą. Najlepiej więc będzie zapytać o to ludzi z branży.

Zdaniem niektórych rezygnacja z obróbki jest zwyczajnie niemądre, według drugich – znacznie bardziej estetyczne.

Mężczyźni wykańczający swoje mieszkania spierają się na forach na temat tego, czy balkony wykończone wyłącznie płytkami i tynkiem są logicznym rozwiązaniem i czy obróbki blacharskie balkonu to faktycznie konieczność.

Przeciwnicy tego rozwiązania mówią jednak, że dobrze ułożone płytki sprawią, że woda cieknąca z balkonu będzie urywała się na krawędzi. Wówczas jednak płytki muszą zostać wysunięte poza obrys balkonu. W tym celu można zastosować np. płytki klinkierowe, przeznaczone właśnie na parapety. Posiadają one wyprofilowany kapinos, a kiedy są wysunięte do około 5 centymetrów, prezentują się niezwykle estetycznie.

Tags:

Comments are closed.