Historia marki Audi

Marka Audi należy do niemieckiego koncernu Volkswagen. Została założona przez Augusta Horcha w roku 1910 pod nazwą Audi Automobilwerke GmbH. Etymologia nazwy Audi to z łaciny słuchać, a zbiegiem okoliczności to samo znaczy nazwisko Horch w języku niemieckim. Audi współpracuje także z firmą Bose, która zapewnia wszystkim modelom Audi system audio, oraz Bang&Olufsen, która gwarantuje wyższą klasę tylko w niektórych z nich. To na pewno jedna z najlepiej znanych marek aut osobowych produkująca nie tylko samochody, ale także części do aut . Najwyższej klasy części zamienne są łatwo dostępne, co przemawia na korzyść marki. Audi wypromowało mnóstwo nowoczesnych rozwiązań, a jednym z nich jest silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim FSI, podwójny silnik widlasty o pojemności 6 litrów i mocy 420KM.

Dobre Klocki hamulcowe ATE , są kluczowym podzespołem systemu hamulcowego, dlatego firma Textar projektuje je z niezwykłą wprost starannością, niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo i komfort. Jak przy większości produktów tej firmy, także i przy projektowaniu klocków konstruktorzy skupili swą uwagę i całą wiedzę również na ułatwieniu montażu przyszłym posiadaczom.

Sprzęgło AISIN zakładane są w co trzecim samochodzie w Europie. Firma ta stosuje nowoczesne do wytwarzania części zamiennych, co sprawia, że są one bardziej wydajne niż sprzęgła wytwarzane tradycyjnymi metodami.

Sonda lambda BOSCH jest elementem pojazdu, który kontrolując zawartość tlenu w gazach spalinowych, dokładnie ustala skład mieszanki paliwowo-powietrznej. Jest to wynalazek Bosch, który wynalazł ją ponad 30 lat temu i od tamtego czasu ciągle ją ulepsza, sprawiając, że samochody wyposażone w ten element zmniejszają emisję szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Z uwagi na wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza na terenie miast, coraz więcej samochodów ma zamontowany filtr kabinowy Champion jako standardowe wyposażenie. Filtry MANN zapewniają stuprocentowe oczyszczenie powietrza ze szkodliwych i zbędnych elementów, a niektóre z nich mają nawet możliwość redukcji nieprzyjemnie pachnących (filtry z węglem aktywnym).

Ze względu na zanieczyszczenia, które mogą przeniknąć do oleju silnikowego w czasie pracy, olej powinien być poddany filtrowaniu. Filtr oleju Hengst świetnie radzi sobie zarówno z zanieczyszczeniami organicznymi jak i nieorganicznymi. Pewnie umocowanie filtra w obudowie i wzmocnione łacza klejone zapewniają długi czas użycia, co nie przeszkadza w zachowaniu najwyższych użytkowych.

Przepływomierz powietrza Siemens służy do pomiaru objętości lub masy materii poruszającej się przez powierzchnię prostopadłą do kierunku przepływu, w tym przypadku powietrza. Producent ten zadbał o dużą precyzyjność pomiarów, produkując ten element z materiałów o najlepszej wartości i wydajności.

Tags:

Comments are closed.